مشاوره تبلیغات | مشاوره تبلیغاتی | تبلیغات اینترنتی

مشاوره تبلیغات اینترنتی یکی از بهترین راهکارها برای سریع تر به نتیجه رسیدن و رشد هر کسب و کار اینترنتی است . وقتی که اینترنت وارد زندگی بشر شد به مرور زمان محبوبیت بیشتری پیدا کرد و تمامی ابعاد زندگی ما انسان ها را تحت تاثیر خودش قرارداده است .
سرعت رشد اینترنت بقدری بود که مجلات کاغذی کم کم طرفداران خود را از دست دادند و مردم علاقه بیشتری به مطالعه مطالب در لحظه از طریق سایت های اینترنتی پیدا کردند فروشگاه های فیزیکی وارد رقابتی تنگاتنگ با فروشگاه های آنلاین شدن و انسان ها هر روز علاقه بیشتری برای خرید های خود از طریق آنلاین نشان می دهند با این تعاریف میتوان گفت که زندگی همه ما با اینترنت متحول شده است و حتی تبلیغات هم با حضور اینترنت شکل و بوی جدیدی به خود گرفت .
کاربران اینترنتی مزایای خاصی را برای تبلیغ کنندگان ایجاد نمودند که آن ها را به سرمایه گذاری برای تبلیغات در اینترنت بیشتر ترغیب می نمود و هر روز نقش مشاوره تبلیغات برای کسب و کارها پررنگ تر می شود و مزایای همچون شناسایی و هدف گیری مخاطبان دقیق تر شد.
اما نکته مهم تر این است با توجه به این همه مزیت برای تبلیغات در دنیای اینترنت حضور مشاوره تبلیغات ضروری است زیرا تبلیغات اینترنتی نیازمند آگاهی و برنامه ریزی دقیقی است زیرا نداشتن آگاهی لازم باعث هدر رفت زمان و هزینه شما خواهد شد که در عصر امروز زمان بزرگترین دارایی کسب و کارهاست.
به شما پیشنهاد میکنم اگر دانش کافی در این حوزه ندارید برای داشتن یک تبلیغات پر بازده و اثر گذارتر نیاز به یک مشاور با دانش و تجربه کافی دارید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن بیشترین بازدهی را تجربه نمایید.

اگر نیاز بهمشاوره تبلیغات اینترنتی دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

اگر شما درفضای مجازی چرخی بزنید و صفحات اینستاگرام و یا  وب سایت های خبری پر بازید را مشاهده نمایید متوجه تبلیغات زیادی خواهید شد که به با ویدئوها ،  بنرهای جذاب ، متون جذاب و … اقدام به ترغیب بازدید از صفحه یک برند یا محصول می نمایند.

امروز بازاریابی اینترنتی شیوه ای ارزان و اثر گذار از تبلیغات است که  به دلیل بازدهی بالا و ماندگاری زیاد و کم هزینه بودن آن بسیار مورد توجه کسب و کارهاست.

تبلیغات اینترنتی یکی از اثرگذارترین ابزار برای بازاریابی دجیتال در دنیای اینترنت است به طوریکه شما میتوانید با معرفی کسب و کار خودتان در فضای اینترنت بیشتر دیده شوید و در نگاه کاربران شناخته شده تر باشد و اعتبار بیشتری کسب نمایید زیرا مردم هرچه بیشتر شما را در فضای اینترنت ببینید قطعا اعتماد بیشتری برای خرید محصولات یا خدمات  به شما خواهند نمود .

تبلیغات اینترنتی با کمک مشاوره تبلیغات می تواند شامل انواع مختلفی از روش های تبلیغاتی و تولید محتوای تبلیغاتی مختلف باشد که بدیهی است برای هر کسب و کاری نیازمند یک استراتژی منحصر به فرد است برای مثال استراتژی تبلیغات اینترنتی یک کارخانه مواد غذایی قطعا با استراتژی یک فروشگاه آنلاین پوشاک متفاوت است.

تبلیغات اینترنتی
مشاوره تبلیغات اینترنتی

مهمترین ویژگی های تبلیغات اینترنتی

امروزه اینترنت به یکی از اثر گذارترین ابزار تبلیغاتی و همچنین به یکی از مهمترین بازارهای بین المللی تبدیل شده است و به تدریج توجه تبلیغ کنندگان بیشتری را به خود جلب می کند.

به راحتی میتوان گفت دلیل این همه توجه قابلیت های منحصر به فرد این رسانه قدرتمند است که مخاطبان مناسب هر کسب و کار را هدف قرار می دهد ، کیفیت و تنوع خدمات تبلیغات آنلاین و همچنین جامعه گسترده کاربران اینترنت اهمیت این ابزار را بیش از بیش افزایش می دهد.

مشاوره تبلیغات ، برنامه ریزی و استفاده حداکثر از فرصت های موجود در اینترنت به عنوان رسانه ای برای تبلیغات می تواند باعث افزایش کارایی و کاهش هزینه ها شود ، این اتفاق نمی افتد مگر اینکه از ویژگی ها و قابلیت های ابزاری که می خواهید استفاده کنید اطلاعات کافی داشته باشید.

از جمله مهمترین ویژگی ها و ویژگی های اینترنت به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عبارتند از:

قدرت تعامل

همه ما میدانیم اینترنت اساسا یک ابزار رسانه ای برای تعامل است که به مشارکت و حضور مخاطبان نیاز دارد. در واقع ، هر کاربر اینترنت علاوه بر دریافت اطلاعات از طریق اینترنت مانند رسانه های سنتی ،  امکان انتخاب دقیق تر و تعامل با اطلاعات را بر مبنای علاقه و سلیقه خود خواهد داشت.

به این ترتیب ، پس از مشاهده تبلیغ ، کاربر می تواند برای کسب اطلاعات بیشتر و اقدام به خرید محصول یا خدمات مدنظر خود با آن تبلیغ تعامل کند.
این بدان معنی است که او می تواند روی آن کلیک کند یا آن را لمس کند و وارد سایت تبلیغ کننده شود تا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع تبلیغ بدست آورد و با آگاهی بدست آمده  تبدیل به یک مشتری بالقوه و پس از تعامل با تبلیغ دهنده تبدیل به مشتری بالفعل شود که بالا بردن میزان تبدیل و تعامل میتواند با یک مشاوره تبلیغات به حداکثر میزان ممکن برای شما برسد..

بالا بودن تعداد مخاطبان

امروزه در بیشتر نقاط دنیا و در بیشتر کشورهای جمعیت زیادی از مردم همیشه به اینترنت دسترسی دارند و علاقه مردم برای استفاده از خدمات اینترنتی روز به روز بیشتر می شود که میتوان گفت که محبوبیت اینترنت از رسانه های سنتی به مراتب بیشتر شده است.

این واقعیت که  این حجم زیاد از مشتریان بالقوه در فضای اینترنت وجود دارد انکار ناپذیر است زیرا اینترنت توانایی برقراری ارتباط با کاربران در شهرها و کشورهای مختلف بدون صرف هزینه اضافی و تنوع اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی آنها ، فرصت های بیشتری را برای بازاریابی و فروش تبلیغ کنندگان فراهم می آورد.

امکان هدف گیری دقیق مخاطبان

هدف گیری در تبلیغات  یکی از ویژگی های استثنایی اینترنت است که به شما اجازه می دهد فقط افرادی را که مطابق با معیارهای بازار هدف شما هستند را هدف قرار دهید.
این به این معنی است که تبلیغ شما به افرادی نشان داده می شود که از معیارهایی مانند : جنسیت ، گروه سنی ، ویژگی های فرهنگی و قومی و… که شما تعیین کرده اید برخوردار هستند.
بنابراین اثربخشی و کارایی تبلیغات شما با مشاوره تبلیغات بسیار افزایش می یابد.  به جرات میتوان گفت هیچ رسانه ای به اندازه اینترنت قادر به هدف گیری و دقت نیست.
اما اگر بخواهیم اینترنت از نظر قابلیت های هدفگیری مورد بررسی قرار دهیم میتوانیم به قابلیت های زیر اشاره نماییم :
تعیین محدوده جغرافیایی : شما می توانید تبلیغ خود را به ساکنان مناطق خاص جغرافیایی محدود کنید.
تعیین زمان دقیق نمایش تبلیغات :  شما میتوانید در تبلیغات اینترنتی  زمان و روزهای نمایش آگهی خود را تنظیم کنید.
تعیین کاربران هدف: شما می توانید نمایش تبلیغ خود را به کاربرانی محدود کنید که علایق و سلایق آنها با مشتریان هدف شما مطابقت داشته باشد. برای مثال اگر فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی هستید برای گروه بانوان آگهی شما نمایش داده شود.
تعیین دستگاه کاربران استفاده کننده: نمایش آگهی می تواند براساس پارامترهای مختلف مانند دستگاه مورد استفاده ( موبایل ، کامپیوتر ، تبلیت  ) یا سیستم عامل ( اندروید ، آی او اس و…) کاربر محدود شود.

قابلیت اندازه گیری و تحلیل نتایج

توانایی سنجش نتایج بدست آمده ازهر تبلیغ در تبلیغات آنلاین یکی دیگر از ویژگی های این روش تبلیغاتی است که فرصت های بیشتری برای بررسی رفتار مخاطب و بهبود عملکرد تبلیغ فراهم می کند. به این ترتیب می توانید اثربخشی هر تبلیغ و نوع آگهی را که مخاطب به آن پاسخ مثبت می دهد ، تعیین کنید.
برای تحلیل و ارزیابی نتایج بدست آمده از تبلیغات اینترنتی می توانید قبل از شروع به تبلیغات با مشاوره تبلیغات از ویژگی های ارائه شده توسط هر بستر تبلیغاتی استفاده کنید.
به عنوان مثال ، تعداد کلیک  بر روی هر آگهی ، میزان ترافیکی که دریافت می کنید ، میزان موفقیت کمپین و موارد دیگر به راحتی در اکثر سیستم های تبلیغاتی قابل مشاهده است.

امکان نظارت و اصلاح هر تبلیغ

علاوه بر جنبه های مختلف مثبت تبلیغات اینترنتی که در بالا ذکر شد ، هر کمپین تبلیغاتی آنلاین همچنین می تواند در طول اجرای آن اصلاح شود.
به عنوان مثال ، می توانید اجزای محتوا مثل بنر یا متن هر تبلیغ  را حین نمایش تغییر دهید ، میزان نمایش در سایت های مختلف را تغییر دهید یا میزان مخاطب مورد نظر خود را کم یا زیاد کنید.
به طور کلی ، می توانید از تبلیغات آنلاین برای نظارت بر هر تبلیغ ، ایجاد تغییرات مناسب برای مطابقت با نتایج و برنامه ریزی بهتر برای تبلیغات آینده استفاده کنید.

نکات مهم قبل از شروع تبلیغات اینترنتی

مشخص بودن هدف تبلیغات

طراحی یک پروپوزال تحلیلی دقیق قبل از شروع برنامه نویسی که در آن شرح نیازمندی ها ، نحوه کارکرد اجزا و عناصر به همراه اطلاعات دقیقی از نقش های کاربران و دسترسی های آن ها  در یک پروژه نرم افزاری به تیم برنامه نویسی پروژه شما کمک میکند که بتواند برآورد هزینه و زمانی دقیق تری به شما ارائه دهد و کارفرما نیز با خیالی آسوده روند پیشرفت کار را بررسی می کند و با گذشت زمان چیزی از یاد نمیرود و از قلم نمی افتد.

داشتن هویت بصری

دلیل تاخیر در بسیاری از پروژه ها عدم برگزاری جلسات منظم تیم برنامه نویسی با یک فرد متخصص نظارت کننده برای بررسی روند پیشرفت پروژه است زیرا برخی برنامه نویس ها خواست یا ناخواسته زمانی که نظارتی برروی پروژه نمی بینند به صورت سلیقه ای عمل میکنند در واقع ناظر زبان صحبت شما برای هماهنگی های دقیق تر با تیم برنامه نویسی است و شما را از دلایل واقعی تاخییر و سهل انگاری آگاه می سازد.

هدف گیری مخاطبان مناسب

هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی بی حکمت در برنامه نویسی یک نرم افزار خیلی وقت ها میشود یک پروژه را با یک تکنولوژی ارزان قیمت به نحو احسنت انجام داد و گاهی اوقات انجام یک پروژه با یک تکنولوژی ارزان از رشد و پیشرفت نرم افزار شما در آینده جلوگیری میکند و آینده کسب و کار شما را به خطر می اندازد همیشه مشاوره با یک فرد خبره در این حوزه به شما کمک میکند که جلوی خیلی از ضررهای آینده شما گرفته شود.

داشتن محتوای با کیفیت

دلیل تاخیر در بسیاری از پروژه ها عدم برگزاری جلسات منظم تیم برنامه نویسی با یک فرد متخصص نظارت کننده برای بررسی روند پیشرفت پروژه است زیرا برخی برنامه نویس ها خواست یا ناخواسته زمانی که نظارتی برروی پروژه نمی بینند به صورت سلیقه ای عمل میکنند در واقع ناظر زبان صحبت شما برای هماهنگی های دقیق تر با تیم برنامه نویسی است و شما را از دلایل واقعی تاخییر و سهل انگاری آگاه می سازد.

چطور میتوانیم به شما کمک کنیم؟

ما هم دانش آکادمی و اطلاعات کافی در حوزه هوش تجاری و تبلیغات هوشمندانه را داریم  و طی سالیان متمادی در این زمینه با  کسب و کارهای موفقی در داخل و خارج از ایران داشته ایم و با تکیه بر این قابلیت ها میتوانیم به عنوان یک مشاور متعهد در تمامی مراحل ایده پردازی ، تصمیم گیری ، راه اندازی قدم به قدم همیشه درکنار شما بوده و برای عبور از چالش های پیش روی شما همیار و همراه شما باشیم.

تماس و آشنایی با کسب و کار شما

در این مرحله شما از طریق شماره های تماس مندرج در قسمت تماس با ما ، با ما تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز از کسب و کار و همینطور اهداف خود را شرح می دهید.

مشاوره  و ارائه پیشنهادات به شما

در جلسه یا جلساتی که از سوی مشاور تعیین میشود بهترین پیشنهادات ممکن به شما ارائه می شود و میتوانید با توجه به ردیف بودجه سازمانی خود اقدام به روش های منتخب نمایید.

برنامه ریزی و شروع همکاری

پس از تایید و انتخاب روش های تبلیغاتی متناسب با وضعیت فعلی کسب و کار شما و فعالیت های انجام شده برنامه ریزی زمان بندی برای شما طراحی شده و در اختیار شما قرار میگیرد و در تمامی مراحل برنامه ارزیابی و برای مراحل بعد در صورت نیاز بهینه سازی می شود.

طراحی کمپین تبلیغات اینترنتی

به طور کلی هر کمپین تبلیغاتی براساس استراتژی متناسب با هر کسب و کار طراحی میشود که با مشاوره تبلیغات و استفاده از ابزارهای مختلف رسانه ای و تبلیغاتی برگزار می شود هدف از برگذاری یک کمپین تبلیغات اینترنتی رسیدن به یک هدف خاص است.

اهداف هر تبلیغ می تواند افزایش شناخت و آگاهی مخاطبان برند ، افزایش فروش و اتصال به بازار خاص باشد که مشاور تبلیغات اینترنتی با استفاده از ابزار مختلف به دنبال رسیدن به این اهداف است.
بسیاری از صاحبین کسب و کار فکر می کنند طراحی و اجرای یک کمپین تبلیغاتی به سادگی ایجاد یک آگهی است ،که در واقعیت این تفکر اشتباه و آسیب زننده به سرمایه زمانی و مالی آن هاست  زیرا برای اینکه تبلیغات به بهترین نتیجه برسند ، بسیار مهم است که از ابتدا به درستی سازماندهی شوند.

اگر به دنبال راه اندازی کمپینی برای تجارت خود هستید ، به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از انجام هرکاری با ما در حد یک مشاوره کوچک تماس بگیرید زیرا این کار نیاز به یک متخصص دارد.

مشاورین و متخصصین تبلیغاتی آنلاین همیشه  درگیر برنامه ریزی تبلیغات و بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای مختلفی  هستند.

همکاری با آن ها  بهترین شرایط و ابزار را در اختیار شما قرار می دهد تا به نتایج دلخواه خود برسید و این مدل از همکاری کمک می کند هم هزینه های تبلیغات را کاهش دهید و هم معیارهای مربوط به فعالیت‌های تبلیغاتی را علمی و عملی دنبال کنید ، ما با تکیه بر تجربه و دانش تخصصی میتوانیم مشاور امین شما در این حوزه باشیم.

انواع و روش های تبلیغات اینترنتی

با وجود امکانات گسترده در اینترنت خدمات متنوعی از تبلیغات اینترنتی بوجود آمده است که ادامه به مرسوم ترین آن ها اشاره می نماییم.

۱. تبلیغات بنری یا نمایشی

این روش در واقع روشی است که در آن استفاده از بنر در وب سایتها یا وبلاگهای دیگر به منظور جلب بازدید و افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به برند ، محصول یا خدمات مورد نظر تبلیغ کننده است.

که این بنر ها می توانند تصاویر ثابت یا متحرک و همچنین ویدئو باشند. در تبلیغات نمایشی می توانید اطلاعات جمعیتی ، علایق و ویژگی های مختلف (سن ، جنسیت و غیره) را بر اساس سوابق کاربر (با استفاده از کوکی ها و دریافت سابقه رفتار آنها) شناسایی کنید ، همچنین هدف گذاری جمعیتی و جغرافیایی را انجام دهید و تبلیغات خود را بهینه تر کنید.

علاوه بر این نوع هدف گذاری ، می توانید از قابلیت هدف گیری رفتاری نیز استفاده نمایید.

این به معنای انتخاب رفتار کاربران از وبگردی به عنوان مبنای هدف گذاری است. به عنوان مثال ، از طریق هدف گیری رفتاری ، تبلیغات مربوط به ورزش برای کاربری که اخیراً چندین بار از سایت های ورزشی بازدید کرده است ، نمایش داده می شود.

۲. بازاریابی مشارکتی یا Affiliate Marketing

بازاریابی مشارکتی نوع دیگری از تبلیغات آنلاین است که ما با مشارکت دیگران برای تبلیغات آنلاین استفاده می کنیم.

این نوع بازاریابی و تبلیغات معمولاً به گونه ای انجام می شود که ابتدا شخصی که می خواهد در سیستم بازاریابی همکاری کند ، ثبت نام کرده و سپس لینک مخصوص به خود را دریافت می کند که میتواند از طریق لینکی که در اختیار گروه مشتریان خود قرار میدهد کسب درآمد کند .

برای مثال من از یک سایت یک لینک بازاریابی مشارکتی می گیرم و سپس با یک بنر تبلیغاتی در سایت خود قرار می دهم هنگامی که کاربران برروی لینک کلیک می کنند و وارد سایت می شوند پس از ثبت نام کابر من را به عنوان بازاریاب این کاربر در سایت قرار می دهند و از هر تراکنش مالی این کاربر در درون سایت درصدی از سود به من اختصاص داده می شود و من میتوانم پس از مدتی اقدام به تسویه حساب مالی با سایت نمایم.

۳. بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی

این نوع  از تبلیغات در واقع تبلیغات همان تبلیغاتی است که در شبکه های اجتماعی مانند  اینستاگرام دیده می شود.

مهم است که تبلیغات را در شبکه های اجتماعی قرار دهید ، شما نیاز به کمک گرفتن از شبکه های اجتماعی برای افزایش سهم خود از بازار دارید.

علاوه بر این ، نوع دیگری از تبلیغات مربوط به شبکه های اجتماعی به نام اینفلوئنسر مارکتینگ وجود دارد که کاربران شبکه های اجتماعی با معرفی و تشویق اینفلوئنسرها اقدام به خرید از شما می کنند.

۴. بازاریابی موتورهای جستجوگر ( SEM ) و بهینه سازی سایت ( Seo )

بازاریابی در موتورهای جستجو یکی از موثرترین انواع بازاریابی و تبلیغات است که به دنبال تبلیغ سایت به دنبال افزایش بازدیدکنندگان صفحه مورد نظر هستیم.

به طور کلی ، روش های SEM را می توان به صورت هزینه ای و رایگان  تقسیم بندی کرد.

با روش های پولی ، مانند تبلیغات کلیکی (PPC) ، می توانید  به ازای نمایش و کلیک بررویآگهی شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر مبلغی را پرداخت نمایید.

روش های رایگان که بیشتر در حوزه  بهینه سازی یا SEO ایجاد می شوند ، روش های SEO شامل تکنیک های سئو آنلاین و آفلاین می باشد که توسط یک فرد متخصص برای شما اجرا و پیاده سازی می شود.

۵. تبلیغات در تلفن همراه یا تبلیغات موبایلی

ما در تبلیغات یا بازاریابی موبایل به دنبال تبلیغ محصولات و خدمات خود درسیستم عامل های مختلف تلفن های همراه مثل اندروید و ios و … .

تبلیغات موبایل معمولاً از طریق پیام های متنی یا تبلیغات درون برنامه ای ایجاد می شوند. ویژگی بزرگ تبلیغات موبایل برای کسب و کارهای و برند ها این است که مردم معمولاً در روز یا حتی شب دستگاه را ترک نمی کنند.

بنابراین می توان تبلیغات موبایلی را راهی اقتصادی برای ارسال تبلیغات فوری و هدفمند دانست که در اسرع وقت به مخاطبان می رسد.

فناوری های جدید مانند تبلیغات مبتنی بر موقعیت ، ارسال پیام هایی متناسب با مخاطبان را نیز ممکن می کند. در هر صورت ، اگرچه در تبلیغات موبایل با محدودیت در اندازه صفحات تلفن های همراه روبرو هستیم ، این نوع تبلیغات گزینه شخصی سازی بیشتر و در نهایت کارآیی و تأثیر بسیار بالا را دارد.

۶. تبلیغات همسان

تبلیغات همسان که اغلب به صورت محتوایی که در انتهای محتوا یا در فیدهای رسانه های اجتماعی ارائه می شود ، به طوریکه به نظر می رسد ، بخشی از محتواست.

به عبارت دیگر ، این تبلیغات با محتوای اصلی صفحه سازگار است و مخاطب ابعاد تبلیغاتی آن را زیاد احساس نمی کند و حس می کند این تبلیغ بخشی از محتوا برای افزایش دانش بیشتر مخاطب است.

۷.هدف گذاری مجدد یا بازاریابی مجدد

در این نوع از تبلیغات برای هدفگیری مجدد کاربر ، با قرار دادن یک کوکی در مرورگر کاربری که وارد سایت شده است اما فعالیت مورد نظر ما را انجام نداده است (که اغلب خرید است) ، آن را بصورت آنلاین و در شرایط مختلف ردیابی می کنیم ، دنبال کننده را دوباره هدف قرار می دهیم (یعنی تبلیغ خود را به او نشان دهیم) تا اینکه سرانجام تبدیل به مشتری شود.

تبلیغاتی که معمولاً برای این روش  استفاده می کنیم تبلیغات نمایشی یا تبلیغاتی بنری است.

۸. تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی یکی از موثرترین روشها به ویژه برای برقراری ارتباط با نسل جوان است. YouTube ، به عنوان برترین پلتفرم ویدیویی ، مجهز به استراتژی های تبلیغاتی جامع است.

به عنوان مثال ، تبلیغات YouTube براساس کلیک مخاطبان است. این بدان معنی است که شما فقط با کلیک شدن برروی آگهی شما هزینه پرداخت می کنید. علاوه بر این ، تبلیغ دهندگان می توانند آمار دقیق تجزیه و تحلیل را  مورد بررسی قرار دهند .