مشاوره راه اندازی فروش اینترنتی | مشاوره فروش اینترنتی

راه اندازی فروش اینترنتی روز به روز برای کسب و کارها پر اهمیت تر میشود و گرایش مردم برای خرید اینترنتی بیشتر میشود و این موضوع باعث شده است که بسیاری از کسب و کارهای سنتی درکنار کسب و کار سنتی خود فروش آنلاین را برای عرضه محصولات و خدمات خود راه اندازی کنند.

همینطور بسیاری از برندها برای کاهش هزینه های خود و دسترسی راحت تر مشتریان به محصولات و خدماتشان اقدام به معرفی و راه اندازی سایت اینترنتی نموده اند اما باید به یاد داشته باشیم برای موفقیت در فروش اینترنتی داشتن یک سایت به تنهایی کافی نیست و کسب و کارها بایستی استراتژی مناسب برای فروش اینترنتی داشته باشند تا بتوانند اعتماد و نظر کاربران اینترنتی را به سمت خود جلب نمایند .

در بسیاری از برندها حضور یک مشاور متخصص برای راه اندازی فروش اینترنتی باعث شده است که بتوانند از چالش ها پیش رو به راحتی عبور نمایند و از ورود به ریسک های منجر به شکست در فروش اجتناب نمایند.

اگر به دنبالراه اندازی فروش اینترنتیهستید همین حالا با ما تماس بگیرید.

چرا باید فروش اینترنتی داشته باشیم ؟

– پایین بودن هزینه های آن نسبت به کسب و کار سنتی

قطعا هزینه راه اندازی فروش اینترنتی به مراتب کمتر از یک کسب و کار سنتی آفلاین است.

معمولا فروش اینترنتی به صورت آنلاین و در فروشگاه های اینترنتی به صورت خودکار انجام می شود.

پس می توان گفت با مشکلاتی مثل استخدام پرسنل فروش و سایر هزینه ها مثل اجاره فضای فیزیکی و محدودیت زمان فعالیت و توسعه و پیشرفت آن به مراتب بیشتر از یک کسب و کار فیزیکی سنتی است.

– در هر نقطه ای از جهان میتوانید آن را مدیریت کنید

اگر شما فروش اینترنتی خود را راه اندازی کنید میتوانید در هر نقطه دنیا وضعیت فروش آنلاین خود را رصد کنید و آن را مدیریت کنید و نیازی نیست حتما در یک محل خاص حضور داشته باشید.

محدودیت زمانی ندارید و میتوانید در ۲۴ ساعت شبانه روز بفروشید

یکی از مزایای فروش اینترنتی این است که مشتریان شما محدودیت زمانی برای خرید ندارند و هر زمان از شبانه روز  که بخواهند میتوانند سفارش خود را ثبت کنند.

محصولات و خدماتتان را بهتر معرفی می کنید

در فرآیند فروش مستقیم معمولا مشتریان ممکن است در آن زمان نتوانند تصمیم درستی برای خرید بگیرند و پس از مطالعه مزایا و امکانات محصولات و خدمات در سایت یا صفحات اجتماعی شما آگاهانه تر خرید انجام دهند.

مشتریان به راحتی شما را پیدا می کنند

یکی از پتانسیل های فروش اینترنتی چه در شبکه های اجتماعی چه در فضای وب موتورهای جستجوگر هستند که کاربرانی که به دنبال محصولات شما هستند از طریق جستجوی نام محصول می توانند شما را پیدا کنند و اگر قیمت و خدماتتان را به خوبی توضیح داده باشید می توانید فروش خیلی خوبی داشته باشید.

مشتریان شما به راحتی شما را به دیگران معرفی می کنند

قطعا پیش آمده است که فردی از آشنایان و دوستان مشتریان قدیمی شما محصول یا خدمات شما را از سوی مشتری شما دیده است و دوست دارد خیلی سریع از شما همان محصول یا خدمات را خریداری کنید داشتن یک سیستم فروش اینترنتی براحتی این مشتری بالقوه را به بالفعل تبدیل می کند.

همیشه با مشتریان خود در ارتباط هستید

یکی از ویژگی های  سیستم های فروش آنلاین این است که شما یک لیست از ایمیل ها یا شماره تماس مشتریان خود دارید که میتوانید آن ها را از تخفیف ها یا فروش های فوق العاده فروشگاه خود آگاه کنید و شما را فراموش نمی کنند و مجددا اقدام به خرید می کنند.

راه اندازی فروش اینترنتی

پیش نیازهای مهم برای راه اندازی فروش اینترنتی

– داشتن هویت بصری و انتخاب نام مناسب

یادتان باشد که نقطه شروع برای ایجاد یک برند فروش در اینترنت داشتن هویت بصری ( مثل لوگو ، رنگ سازمانی و… ) که اعتبار شما را در دید مشتری به مراتب بالاتر می برد و مشتری شما واقعا احساس می کند که با یک مجموعه بزرگ در ارتباط است.

– مشخص بودن نوع خدمات و محصول

زمانیکه کاربر وارد فروشگاه اینترنتی یا صفحه اینستاگرام شما می شود بایستی در یک نگاه متوجه شود که زمینه کسب و کار شما چیست و چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می دهید.

– پشتیبانی و پاسخگویی مناسب

شما برای داشتن یک فروش اینترنتی موفق بایستی پیشتیبانی مناسبی از کاربران خود داشته باشید و نسبت به سوالات و نظرات آن ها پاسخگو باشید همینطور در زمان مناسب بتوانید کالای مورد نیاز آن ها را به دستشان برسانید.

– داشتن زیرساخت و امکانات مناسب

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی یا اپلیکیشن اینترنتی هستید و سایت شما ایرادات و اشکالاتی دارد که در فرآیند فروش برای مشتری اختلال ایجاد می کند بایستی یا فروشگاه خود را مجددا بازی سازی کنید یا ایرادات موجود را بر طرف نمایید.

قدم های یک مشاور برای راه اندازی فروش اینترنتی

قدم اول : بررسی هویت سازمانی و شناسایی محصولات و خدمات شما

مشاور بایستی محصولات و خصوصیات کسب و کار شما را به خوبی درک کند و گروه مخاطبان محصول به همراه رقبای بازار را شناسایی نماید سپس به شما کمک می کند تا بتوانید ارزش های محصول یا خدماتتان را در دنیای اینترنت به درستی به مشتریان خود نشان دهید.

قدم دوم : تحلیل کسب و کار سنتی شما

یکی از کارهایی که مشاور انجام میدهد این است که کسب و کار سنتی شما را به صورت کامل تحلیل می کند و اگر کسب و کارهای اینترنتی مشابه کسب و کار شما وجود داشته باشند نمونه های موفق را ارزیابی و عملکرد سیستمی آن ها را طی یک پروپوزال فنی آماده و در اختیار شما قرار می دهد.

قدم سوم : آماده سازی پروپوزال نیازمندی های سیستم فروش اینترنتی

درپروپوزال فنی کلیه امکانات به همراه نیازمندی های پروژه شما در نظر گرفته شده و در اختیار تیم های برنامه نویسی برای قیمت گذاری روی پروژه شما قرار میگیرد این موضوع باعث می شود که تیم برنامه نویسی در چهارچوب پروژه فعالیت کند و امکاناتی از قلم نیفتد.

قدم چهارم : همکاری با تیم برنامه نویسی جهت پیاده سازی سیستم فروش اینترنتی

زمانیکه شما تیم فنی خود را انتخاب کردید مشاور در طول زمان برنامه نویسی پروژه با تیم فنی در ارتباط بوده و به سوالاتی که در رابطه با امکانات مورد نظر دارند پاسخ می دهد تا سیستمی مورد نظر تولید شود و به نوعی در کنترل پروژه همراه تیم برنامه نویسی است.

قدم پنجم : برنامه ریزی و مشاوره تولید محتوای مناسب

پس از تولید سیستم مورد نظر بایستی برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده ای برای تولید محتوای شبکه های اجتماعی و محتوای فروشگاه اینترنتی و وبلاگ شما وجود داشته باشد که آموزش های لازم توسط مشاور به شما در این خصوص داده می شود و زمان بندی های لازم به شما ارائه می گردد.

قدم ششم : طراحی کمپین تبلیغاتی

یکی از دغدغه های افرادی که فروش اینترنتی را راه اندازی کرده اند راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی با بالاترین بازدهی است ما با استفاده از تجربیات بدست آمده طی سال ها فعالیت در حوزه کسب و کار آنلاین با خیالی آسوده پر بازده ترین کمپین تبلیغاتی را برای شما طراحی می کنیم.

قدم هفتم : ارزیابی تبلیغات و فعالیت های فروش

شاید بتوان گفت که تبلیغات بسیار شبیه به یک تیم فوتبال است که مربی برای بازدهی بهتر تیم در زمان های مختلف ترکیب بازیکنان را در زمین تغییر میدهد ما با ارزیابی نتایج بدست آمده در طی مدت زمان همکاری تلاش می کنیم اثر گذاری کمپین ها را بالاتر ببریم.

فروش اینترنتی

مزایای حضور یک مشاور چیست؟

صرفه جویی در زمان

معمولا تمام افرادی که وارد حوزه کسب و کار آنلاین  می شوند در ابتدا بسیار پر انرژی هستند و پس از شروع به ایجاد زیر ساخت های لازم به دلیل تجربه و اطلاعات ناکافی دچار چالش هایی می شوند که شروع کار را به تعویق می اندازد مثل سر در گمی تیم برنامه نویسی سایت یا طراحان هویت بصری  و…  و بعد از مدتی  به دلیل این سردرگمی ها انگیزه و انرژی خود را از دست می دهند . زمانیکه در نقطه شروع به کار برنامه کاری شما توسط یک فرد متخصص تحلیل شود بزرگترین اتفاقی که می افتد این است که از فرسایشی شدن پروژه شما در آینده جلوگیری می کند.

افزایش سرعت پیشرفت

در دنیای اینترنت زمانیکه فعالیت شما براساس اصول علمی و تجربی درست پایه گذاری شود مانند خانه ای است که آجرهای آن به درستی چیده شده است و ساختن طبقاتی بعدی برروی آن خانه شما را به دردسر نخواهد انداخت و با سرعت بالاتری می توانید ساختمان خود را تکمیل کنید. وجود یک مشاور در واقع حکم معماری دارد که معماری سیستم شما را با نگاهی به آینده طوری تنظیم می کند که با کمترین ریسک وارد دنیای اینترنت شوید.

صرفه جویی در هزینه ها

وجود یک مشاور در کنار شما بسیاری از هزینه ها را برای شما سرشکن می کند اینکه بدانید آیا گروهی که با شما کار می کند با توجه به کیفیت کارشان به شما قیمت مناسبی پیشنهاد داده اند یا خیر یا در حین اجرا هزینه های مازادی از شما می گیرند یا خیر وظیفه ای است که یک مشاور برای شما ایفا می کند و در برنامه ریزی تبلیغات برنامه ای اقتصادی به شما ارائه می دهد.

آرامش خاطر و اطمینان

برای رسیدن به موفقیت چیزی بالاتر از آرامش برای یک مدیر نیست زمانیکه شما با یک مشاور با دانش همکاری می کند اولین اتفاقی که رخ می دهد این است که بسیاری از نگرانی ها و دل مشغولی ها از شما دور می شود و این موضوع باعث می شود با آرامش خاطر بتوانید انرژی خود را صرف سایر فعالیت ها کنید و با تمرکز بیشتری برای آینده برنامه ریزی کنید.