مشاوره افزایش فروش اینترنتی | مشاوره فروشگاه اینترنتی

مشاوره افزایش فروش اینترنتی مسیری است که به شما کمک می کند تا بتوانید کسب و کار خود را در فضای اینترنت رشد دهید.

بسیاری از صاحبین کسب و کارهای سنتی با رشد اینترنت اقدام به راه اندازی فروش اینترنتی نمودند و روز به تعداد فروشگاه های اینترنتی نیز اضافه می شود .

بسیاری از کسب و کارهای نوپا که با کمبود منابع مالی برای راه اندازی فروش در دنیای واقعی روبرو هستند نیز مسیر فروش اینترنتی را انتخاب نموده اند.

اما نکته حائز اهمیت این است که آیا صرف طراحی فروشگاه اینترنتی یا صفحات فروش مجازی در شبکه های اجتماعی کافی است ؟

جواب این سوال خیر است

زیرا در دنیایی که رقبا لحظه لحظه درحال فعالیت و رقابت با یکدیگر هستند داشتن یک استراتژی تبلیغاتی مناسب برای بازاریابی و همینطور تکنیک های فروش که منجر به خرید مشتریان بالقوه شود بسیار حائز اهمیت است.

اما بهترین راه برای حفظ سرمایه زمانی و جلوگیری از هدر رفت هزینه های تبلیغاتی و بازاریابی شما داشتن یک مشاور است که با کمک دانش و تجربیات خود بتواند امن ترین مسیر و بهینه ترین راه را برای افزایش فروش اینترنتی به شما معرفی نماید و قدم به قدم برای رسیدن به موفقیت درکنار شما باشد اما در ادامه سعی می کنیم اطلاعات مفیدی در رابطه با افزایش فروش اینترنتی در اختیار شما قرار دهیم.

اگر به دنبالافزایش فروش اینترنتی هستید همین حالا با ما تماس بگیرید .

چرا در فروش اینترنتی موفق نیستم؟

عدم تعیین هدف درست

متاسفانه بسیاری از فعالان کسب و کارهای اینترنتی هدف فقط به صورت کمی ارزیابی می کنند برای مثال هدف میگذارند که در این ماه باید ۱۰۰۰ عدد محصول بفروشیم اما امکانات و بودجه موجود با این هدف در تناقض است.

در فروش اینترنتی بایستی اهداف کیفی باشند شما اگر بتوانید از طریق کیفیت مشتری را جذب کنید مشتریان شما به مرور زمان از طریق بازاریابی بازگشتی و همینطور بازاریابی دهان به دهان برند شما را به سایرین معرفی کرده و به مرور زمان به ۱۰۰۰ عدد فروش خواهید رسید.

اما این به معنای غفلت از کسب درآمد نیست بلکه بایستی هدفگذاری شما به شکلی باشد که علاوه بر جذب و فروش ، حس تمایز و ارزش را برای مشتریان ایجاد نمایید.

نداشتن ابزار مناسب

امروزه موفقیت در فروش اینترنتی مستلزم وجود ابزارمناسب و استفاده از آن ها برای بالا بردن شانس فروش و کسب نتایج بهتر است .

زمانیکه سایت شما از نظر طراحی و یا از نظر عملکرد مشکل دارد قطعا نمی توانید انتظار داشته باشید که در فروش اینترنتی حتی با تبلیغات اینترنتی  وسیع موفق شوید.

نداشتن دانش و تجربه کافی در کسب و کار اینترنتی

خب طبیعی است که اگر امروز من هم وارد دنیای فروش لوازم یدکی شوم قطعا نمی توانم به اندازه کسی که سالیان سال در یک فروشگاه لوازم یدکی کار کرده است تجربه داشته باشم و به موفقیت برسم زیرا دانش کافی برای فعالیت در این حوزه شوم پس میتوان نتیجه گرفت  یکی از دلایل فروش پایین در دنیای اینترنت نداشتن دانش کافی است.

عدم تمرکز و نگذاشتن وقت کافی روی کار

گاهی من به عنوان یک مدیر کسب و کار اینترنتی دانش  کافی دارم اما به دلیل مشغله ها ودرگیری های مختلف زمان کافی برای برنامه ریزی تبلیغات و ارزیابی و اندازه گیری نتایج بدست آمده از فعالیت ها ندارم و این موضوع باعث درجا زدن من در کسب و کار اینترنتی می شود.

نبود برنامه ریزی مناسب

داشتن یک برنامه ریزی مناسب از فعالیت ها به شما کمک می کند که بتوانید آینده را بهتر پیش بینی کنید و منطقی تر تبلیغات خود را انجام دهید و هر کار را در زمان مقرر انجام دهید نه دیرتر و نه زودتر مثل بازی شطرنج قدم به قدم با برنامه مهره های خود را تکان دهید.

پیوسته نبودن تبلیغات و فعالیت ها

خیلی از کسب و کارها همیشه به دنبال تبلیغات انفجاری و پر ریسک هستند که گاهی باعث شکست های سنگین و جبران ناپذیر می شود بهترین روش پیوسته بودن تبلیغات و فعالیت منظم در فروش اینترنتی است زیرا براساس نتایج بدست آمده می توانید برای کسب نتیجه بهتر بعدی دقیق تر برنامه ریزی کنید.

مشاوره و اعتماد به افراد غیر متخصص

گاهی اوقات در دنیای مجازی با افرادی رو برو شده ام که جز اعتماد به نفس هیچ دانشی برای تبلیغات ندارند بلکه فقط با ایجاد هیجان در مشتری و گفتن حرف هایی که مشتری دوست دارد بشنود برای مدتی از مشتری پولی دریافت می کنند و سپس هم به انرژی و انگیزه او آسیب می زنند و هم باعث از دست رفتن زمان و هزینه های او می شوند.

افزایش فروش اینترنتی

عوامل تاثیرگذار در افزایش فروش اینترنتی

جلب اعتماد و اطمینان کاربران

بسیاری از کاربران زمانیکه تصمیم به خرید اینترنتی می گیرند به اولین نکته ای که توجه می کنند قابل اعتماد بودن و میزان اعتماد به فروشگاه اینترنتی شماست که تصمیم آن ها برای خرید را تسریع می کند برای جلب اعتماد مشتریان خود میتوانید نماد اعتماد الکترونیک را در قسمتی از سایت خود قرار دهید که باعث آرامش خاطر مشتریان شما برای خرید می شود.

تولید محتوای با کیفیت

در هر حوزه ای که فعالیت می کنید تلاش کنید اطلاعات مفید و کافی و غنی در اختیار مشتریان خود قراردهید ، زیرا کاربران با دیدن محتوای نامناسب حس خوبی نخواهند داشت و فروشگاه اینترنتی شما را ترک می کنند علاوه براین در زمان تبلیغات نیز وجود محتوای مناسب باعث جلب اعتماد بازدیدکنندگان فروشگاه شما و موفقیت در کسب اعتماد آن ها می شود.

طراحی گرافیکی جذاب

بیشتر مشتریان از طریق حس بینایی و تصاویری که در فروشگاه اینترنتی شما استفاده شده است اقدام به خرید می نمایند هرچقدر در این حوزه ذوق و سلیقه بیشتری به خرج دهید قطعا برای مشتریان حضور در سایت شما لذت بخش تر خواهد بود و دوست دارند زمان بیشتری را در فروشگاه شما بگذرانند.

تسهیل در فرآیند خرید

به هر میزان که میتوانید فرآیند خرید را برای مشتریان خود تسهیل کنید در اینترنت شما با گروه های مختلفی از افراد در ارتباط هستید که بایستی به خواسته های تک تک این گروه ها توجه کنید و تلاش کنید آن ها بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین دشوار خرید خود را انجام دهند.

آگاهی دادن به کاربران

یادتان باشد به هر میزان که اطلاعات بیشتر و شاف تری در اختیار کاربران قراردهید قدرت تصمیم گیری آن ها را برای خرید بیشتر می کنید و این موضوع باعث میشود میزان اعتماد آن ها به شما بیشتر شود و هم شما را به سایر دوستان خود معرفی کنند و هم خودشان بخاطر خرید آگاهانه از سایت شما رضایت داشته باشند.

راهنمایی و مشاوره هنگام خرید

یادمان باشد به هر میزان که مشتری را راهنمایی کنیم و به او مشاوره بیشتری بدهیم او را ترغیب به خرید مجدد و همینطور معرفی برندمان به سایر دوستان و آشنایانش کرده ایم ارائه راهنمایی و مشاوره صادقانه باعث ایجاد یک خاطره خوب از خرید برای مشتری می شود و اعتبار برند شما را در دید مشتریان افزایش می دهد.

خوش قول بودن و پاسخگو بودن

فرآیند خرید کاملا یک فرآیند روانشناسی است اگر زمانی را برای ارسال کالا به مشتری انتخاب می کنید حتما به اطلاع او برسانید و پس از انجام فرآیند خرید به مشتری خود پاسخگو باشید معمولا فروشگاه های اینترنتی که پس از رسیدن محصول به دست مشتری همچنان نسبت به پرسش ها و خواسته های مشتریان خود پاسخگو بوده اند توانسته اند مشتریان را به برند خود وفادار کنند.

پیش نیازهای مهم برای افزایش فروش اینترنتی

– داشتن هویت بصری

طراحی هویت بصری بسیار مهم است ، مهم نیست که هدف شما فعالیت و فروش در شبکه های اجتماعی است یا وب سایت یا فروشگاهی اینترنتی است بایستی به این نکته توجه کنید که داشتن لوگو و رعایت روانشناسی رنگ ها و استفاده از هارمونی متحد الشکل کمک بسیار زیادی در جلب نظر مخاطب شما دارد.

– مشخص بودن زمینه فعالیت خدمات و محصولات

زمانیکه کاربر وارد فروشگاه اینترنتی یا صفحه اینستاگرام شما می شود بایستی در یک نگاه متوجه شود که زمینه کسب و کار شما چیست و چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می دهید.

– پشتیبانی و پاسخگویی مناسب

شما برای داشتن یک فروش اینترنتی موفق بایستی پیشتیبانی مناسبی از کاربران خود داشته باشید و نسبت به سوالات و نظرات آن ها پاسخگو باشید همینطور در زمان مناسب بتوانید کالای مورد نیاز آن ها را به دستشان برسانید.

– داشتن زیرساخت و امکانات مناسب

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی یا اپلیکیشن اینترنتی هستید و سایت شما ایرادات و اشکالاتی دارد که در فرآیند فروش برای مشتری اختلال ایجاد می کند بایستی یا فروشگاه خود را مجددا بازی سازی کنید یا ایرادات موجود را بر طرف نمایید.

رمز موفقیت در افزایش فروش اینترنتی

قدم های یک مشاور برای افزایش فروش اینترنتی


قدم اول : برند و محصولات شما را می شناسد

مشاور بایستی محصولات و خصوصیات کسب و کار شما را به خوبی درک کند و گروه مخاطبان محصول به همراه رقبای بازار را شناسایی نماید سپس به شما کمک می کند تا بتوانید ارزش های محصول یا خدماتتان را در دنیای اینترنت به درستی به مشتریان خود نشان دهید.

قدم دوم :  اطلاع از فعالیت های انجام شده تا به امروز

مشاور بایستی بداند شما تا به امروز چه فعالیت ها و تبلیغاتی در زمینه فروش انجام داده اید و کدامیک بازدهی بهتر و کدام یک بازدهی برای شما نداشته است تا بتواند از ظرفیت های موجود شما برای سریعتر رسیدن به نتیجه استفاده نماید.

قدم سوم : ارائه پیشنهادات تاثیرگذار

ارائه پیشنهاداتی که با واکنش مثبت از سوی مخاطبان هدف روبرو شود یا حتی پیشنهاداتی که مربوط به محصول هستند و تخفیف ارائه می‌دهند و در فروش شما تاثیر گذار هستند.

قدم چهارم : ارائه استراتژی تبلیغاتی مناسب

استراتژی یک مشاور این است که کاربران را به سمت محصول یا خدمات جذب کند. او می‌خواهد با برنامه ریزی تبلیغات اثرگذار مشتریان بالقوه بیشتری را مجاب به تماس با مجموعه شما کند و  شانس تیم فروش مجموعه شما را برای خرید افزایش دهد.

قدم چهارم : نظارت بر انجام درست برنامه ها

اگر شما یک برنامه ریزی خیلی خوب هم داشته باشید اما در اجرا ضعیف عمل کنید و نظارتی در وظایف محوله به افراد یا مجموعه های همکار وجود نداشته باشد باعث هدر رفت زمان و هزینه می شود و یکی از وظایف مشاوران در این حوزه نظارت بر اجرای صحیح برنامه هاست.

قدم پنجم : ارزیابی بازدهی برنامه ها و نتایج

ارزیابی باعث می شود که برنامه هایی که در زمان مشخص شده اثرگذار بوده اند بیشتر تقویت شوند و برنامه هایی که در زمان تعیین شده نتایج قابل قبولی نداشته است و اثرگذار نبودند از لیست برنامه ها خارج شوند و جای خود را به برنامه ریزی های جدید تر بدهند.

قدم ششم : حفظ روند موفقیت

وظیفه یک مشاور پس از کسب نتایج مثبت در فروش کمک به حفظ روند فروش و ادامه فعالیت های تاثیر گذار است.

مزایای حضور یک مشاور چیست؟

صرفه جویی در وقت

معمولا زمانیکه شما می خواهید اقدام به برنامه ریزی برای تبلیغات و فروش بیشتر نمایید از سوی مراکز تبلیغاتی پیشنهادات بسیاری به شما می شود که اغلب از بازدهی آن آگاه نیستید یا اینکه نمی دانید چه زمانی این پیشنهاد تبلیغاتی برای شما مناسب است وجود یک مشاور به شما کمک می کند که زمان را از دست ندهید و در زمان مناسب بهترین گزینه برای فعالیت های تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.

تمرکز بیشتر برای رسیدن به هدف

وجود یک مشاور باعث می شود که فعالیت های بازاریابی و فروش شما ازطریق تبلیغات و فعالیت های اینترنتی بهتر ارزیابی شود و شما بتوانید برروی هدف بیشتر متمرکز کنید و در نتیجه سریع تر به موفقیت برسید.

کاهش هزینه ها

دنیای تبلیغات و بازاریابی گزینه های زیادی جلوی پای شما می گذارد اما یک نکته بسیار مهم زمان بندی صحیح برای انجام هر یک از فعالیت هاست که اگر در زمان مناسب انجام نشود یا در زمانی انجام شود که مناسب نباشد قطعا برای شما هزینه سربار و بی نتیجه خواهد داشت.

پشتیبانی و راهنمایی در چالش ها

حضور یک مشاور باعث می شود که شما در طول همکاری وارد چالش ها و مسائلی نشوید که حیات کسب و کار شما را دچار خطر کند. خیلی زمان ها پیشنهاداتی به صاحبین کسب و کارها می شود که در ابتدا بسیار جذاب بوده اما در نهایت ضرری بسیار جبران ناپذیر را برای ایشان رغم می زند که حضور یک مشاور آگاه میتواند شما را در این مسیر یاری کند.