بهینه سازی سایت و سئو سایت

بهینه سازی سایت یا سئو سایت چیست ؟

بهینه سازی سایت یا سئو سایت ( SEO : Search Engine Optimization ) یکی از جذاب ترین مباحث روز دنیا برای وب مستر ها و صاحبین کسب و کارهای اینترنتی است.

بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها پس از طراحی سایت هزینه های قابل توجهی  را برای بهینه سازی سایت و سئو سایت درجهت قرار گیری در رتبه های برتر گوگل با کلمات کلیدی مدنظرشان می کنند.

سئو سایت فرآیندی است که جدا از افزایش اعتبار سایت برای موتورهای جستجوگر یکی از فرآیند های افزایش بازدهی سایت می باشد که باعث جذب هر چه بیشتر کاربران به سایت می شود.

به طور کلی بهینه سازی سایت و سئو سایت راهی برای افزایش رتبه یک سایت در جهت افزایش ترافیک سایت از طرف موتورهای جستجوگر است.

انجام فعالیت های بهینه سازی سایت باعث می شود ساختار سایت برای موتورهای جستجوگر قابل فهم باشد و همینطور  باین مجموعه قوانین کاربران به آسانی با سایت کار می کنند.

اگر قصد داریدسئو و بهینه سازی سایتانجام دهید همین حالا با ما تماس بگیرید.

شش گام برای موفقیت در سئو سایت و بهینه سازی سایت

اگر میخواهید یک سئو حرفه ای داشته باشید و هم گوگل از شما راضی باشد و هم خود شما از نتایج بدست آمده راضی باشید این مراحل را بایستی طی کنید.

 1. مشخص بودن هدف :
  شما از قرارگیری در نتایج برتر گوگل چه هدفی دارید و دوست دارید چه هدفی را محقق کنید؟
 2. انتخاب کلمات کلیدی هدف :
  شما بایستی ابتدا به ساکن کلمات کلیدی که فکر می کنید میتواند شما را به هدفتان نزدیک کند را شناسایی نمایید اگر خودتان در این حوزه سردرگم هستید از یک متخصص سئو کمک بگیرید.
 3. تولید محتوای با کیفیت:
  ازدید گوگل محتوا پادشاه است به هرمیزان که زمان بیشتری برروی یک محتوا صرف کنید نتایج بهتری هم کسب خواهید کرد.
  محتوای شما بایستی توانایی حفظ کاربر و ارزش زمان گذاشتن برای مطالعه را داشته باشد و بتواند نیاز کاربر را مرتفع نماید.
 4. بهینه سازی سئو داخلی:
  بایستی وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید و اصولی را در آن رعایت کنید که کاربر سردرگم نشود.
  آیا منو بندی سایت شما به اندازه کافی قابل درک می باشد ؟
  آیا لینک های شکسته در سایت خود دارید؟
  آیا ساختار سایت شما به گونه است که کاربر از حضور و گذراندن وقت در سایت شما کلافه نمی شود ؟
 5. بهینه سازی سئو تکنیکال:
  سئو تکنیکال در واقع قسمتی است که یک متخصص باید سایت شما را بادقت بررسی کند .
  ایرادات فنی و اقدامات نادرست را شناسایی نماید و با کمک شما اقدام به برطرف سازی این ایرادات نماید.
  در واقع در بهینه سازی تکنیکال انگیزه گوگل برای بررسی سایت شما را یک فرد متخصص بیشتر می کند.
 6. بهینه سازی سئو خارجی:
  میتوان گفت گوگل یک موجود هوشمند است و رفتار سایر سایت ها نسبت به سایت شما راهم مورد رصد قرار میدهد اگر لینک سازی اصولی و درستی انجام ندهید قطعا مشکلات زیادی در آینده گریبان شما را خواهد گرفت.
  پس قبل از شروع به انجام لینک سازی و رپورتاژ گیری حتما با یک فرد با دانش در این حوزه مشورت کنید.
بهینه سازی سایت و سئو

یک متخصص سئو چگونه با شما همکاری می کند؟

برای انجام بهینه سازی سایت و سئو سایت توسط یک فرد متخصص به ترتیب معمولا شش قدم اصلی که در ادامه خدمت شما اعلان میکنم برداشته می شود که عبارتند از :

 1. ابتدا به ساکن از طریق ابزار آنالیز سایت شما را به دقت بررسی می کنند.
 2. طی جلسه ای مجموعه فعالیت هایی که تا کنون انجام داده اید را بررسی می کنند و اگر اصلاحات نیاز هست به اطلاع شما می رسانند.
 3. در صورتی که طراحی سایت شما به تازگی تمام شده است بررسی های فنی سئو مانند هاست ، ساختار سایت و … را انجام داده و نکات مطلوب را به اطلاع می رساند.
 4. کلمات کلیدی مورد نظر شما را آنالیز نموده و میزان چگالی کلمات کلیدی را بررسی می کند.
 5. هزینه های لازم برای فعالیت های مورد نیاز مثل بک لینک و… را به شما اعلام می نماید.
 6. گزارشات مستمر و معتبر ماهیانه از روند پیشرفت کار به شما می دهد.

چقدر زمان میبرد که سایت ما در صفحه اول گوگل باشد؟

یک سوال متداول در بین افرادی که به دنبال انجام بهینه سازی سایت و سئو سایت بروی سایت خود هستند این است که ” چقدر زمان میبرد تا ما در صفحه اول گوگل با فلان کلمه کلیدی باشیم ؟ ”
جواب این سوال واقعا بسیار سخت است هیچ وقت نمیتوان ره صد ساله را یک شبه رفت.
گوگل فاکتورهای بسیار زیادی را برای نمایش یک سایت با یک کلمه کلیدی در صفحه اول خود لحاظ می کند و خیلی از این فاکتورها وابسته به سئو آن پیج و آف پیج شما و همینطور تولید محتوای با کیفیت سایت شماست که به هم وابسته اند .
گوگل معتقد است سایتی لیاقت کسب جایگاه اولی را دارد که اعتبار خوبی داشته باشد و مخاطبانش زمان کافی در این سایت حضور داشته باشند.

پس تولید محتوای با کیفیت و چیدمان مناسب عناصر و طراحی یک نکته بسیار تاثیر گذار است پس بهتر است نگاه تخصصی داشته باشیم.

اگر سایت شما پیش نیازهای لازم را داشته باشد براساس تجربه چیزی نزدیک به ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز است که سایت شما جایگاه مناسبی در گوگل کسب کند.

البته نباید از این موضوع غافل شد که موفقیت در بهینه سازی سایت و سئو سایت و رسیدن به صفحه نخست در گوگل به فعالیت های رقبا و همینطور چگالی کلمات کلیدی مورد نظر ما نیز بسیتگی دارد و ممکن است بسیار زمانبر تر شود.

چگونه میتوانیم در سئو سایت به شما کمک کنیم؟ 

تماس و معرفی وب سایت

با ما تماس گرفته زمینه کاری و ب سایت خود را معرفی نمایید و همینطور فعالیت هایی که انجام داده اید را شرح دهید.

ارزیابی فنی و ارائه پیشنهاد

پس از بررسی های لازم از سوی تیم فنی نتیجه ارزیابی خدمت شما اعلام شده و راهکارهای موجود را اعلام می نماییم.

شروع همکاری و بهینه سازی سایت

پس از تایید شما برای شروع همکاری دسترسی های مورد نیاز دریافت شده و گزارشات به صورت ماهانه برای شما ارسال می گردد.

بهینه سازی سایت وسئو سایت تضمینی وب سایت واقعیت یا دروغ ؟

تا به حال ضرب المثل «حقیقت تلخ یا دروغ شیرین» را شنیده اید؟
به نظر شما صاحبین کسب و کار اغلب کدام یک را دوست دارند ؟
در حال حاضر بسیاری از صاحبان کسب و کارهای در تلاش هستند برای سهم بیشتر از بازار فعالیت بیشتری در حوزه بهینه سازی سایت و سئو سایت داشته باشند برخی افراد سودجو نیست با عناوین چون سئو تضمینی اقدام به سودجویی می نمایند .

در بالا معنای سئو سایت را خدمت شما توضیح دادم اما اگر میخواهید واقعیت را بدانید پس این قسمت را کامل مطالعه کنید.

اگر شما با یک فرد با تجربه و درستکار در خصوص سئو تضمینی صحبت کنید به شما میگوید ” من چندین سال است که درحوزه سئو فعالیت میکنم و براساس تجربیاتی که بدست آوردم میتوانم به شما کمک کنم که در گوگل روز به روز جایگاه بهتری کسب کنید. ”

چون با قوانین گوگل آشناست و میداند فعالیت سئو یک فرآیند مستمر و علمی است ودر بهینه سازی سایت و سئو سایت شما با یک موتور هوشمند به نام گوگل  در ارتباط است .

یک متخصص سئو باید به دنبال راهکاری باشد که به اعتبار شما نزد گوگل آسیبی وارد نکند.

هستند افرادی که با استفاده از روش هایی که گوگل بارها تاکید کرده که اگر متوجه شود وب سایتی از این روش ها برای افزایش رنک خود استفاده کرده آن را مورد جریمه قرار میدهد بدون آگاهی مشتری از این روش ها استفاده می کنند .

استفاده از روش های سئو کلاه سیاه شاید برای مدت کوتاهی از بالا بودن در نتایج لذت ببرید اما مطمئن باشید با بروزرسانی الگوریتم های گوگل مورد جریمه و غضب گوگل قرار خواهید گرفت.

این جملات را از یک سئو کار حرفه ای برای بهینه سازی سایت و سئو سایت نمی شنوید (:

سئو همه سایت ها مانند هم است

اگر سئو کاری ادعا کند دربهینه سازی سایت و سئو سایت ، همه سایت ها مانند هم است اول به خودش دروغ گفته و بعد به شما.

هر سایت بنا به زمینه فعالیتش و نوع رقبایش در بازار و رقابتی بودن  کلمات کلیدی که مدنظر دارد بایستی استراتژی خاصی براش لحاظ گردد و هیچ فرمول واحدی برای سئو همه سایت ها وجود ندارد.

 یکبار سئو را برای همیشه انجام دهید

بهینه سازی سایت و سئو سایت یک فرآیند کاری مستمر و ادامه دار است به هر میزان که شما در سئو موفق شوید باید برنامه طولانی مدت و دائمی داشته باشید.

زیرا هم الگوریتم های گوگل بروزرسانی می شوند و هم رقبای شما قطعا قدرتمند تر فعالیت می کنند.

پس یادتان باشد که فعالیت سئو سایت یک فعالیت یکباره نیست بلکه برای حفظ نتایج بدست آمده باید استمرار در حرکت داشته باشید.

سئو سایت در کوتاه ترین زمان

بالا آمدن سئو سایت شما در نتایج گوگل آن هم در کوتاه ترین زمان ممکن فقط با تکنیک های سئو کلاه سیاه امکان پذیر است.

این سئو کاران در ابتدا نظر شما جلب می کنند و در نهایت شما می مانید و یک سایت پنالتی شده توسط گوگل که دیگر اعتباری برای گوگل ندارد.

اگر میخواهید در سئو نتیجه بگیرید بایستی استراتژی میان مدت و بلند مدت داشته باشید بدون استراتژی در بهینه سازی سایت و سئو سایت نمیتوان به نتیجه قابل قبولی رسید.

سئو سایت با پایین ترین هزینه

این جمله را اگر شنیدید یاد این ضرب المثل بیفتید که هرچقدر پول بدهید ، همان قدر آش خواهید خورد.

هزینه ای که شما برای سئو سایت خود انجام میدهید تاثیر گرفته از هزینه ای است که رقبای شما برای سئو خود انجام داده اند به یاد داشته باشید که اگر فردی از شما هزینه کمی خواست یا از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کند که توسط گوگل در آینده نزدیک جریمه خواهید شد یا از هزینه ها و زمانی که باید صرف کار شما کند آگاه نیست و فقط به دنبال گرفتن پروژه شماست.

استراتژی سئو

چرا بهینه سازی سایت و سئو سایت مهم است ؟

اهمیت این موضوع زمانی بیش از پیش پر رنگ تر می شود که اغلب مردم از موتورهای جستجوگر برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند.

اهمیت بهینه سازی سایت و سئو سایت زمانی برجسته تر می شود که اکثر کاربران فقط صفحه اول نتایج جستجو را بررسی می کنند.به همین علت برای داشتن ترافیک بالا از سوی گوگل بایستی سایت شما در صفحه اول گوگل باشد.

بیشتر کاربران اینترنت از موتورهای جستجوگر گوگل ، بینگ و یاهو استفاده میکنند.

از این رو بیشتر قوانین سئو متناسب با سنجش های این موتورهای جستجو گر تعیین و تبیین می شود.موتورهای جستجوگر وظیفه دارند محتوایی را در اختیار کاربران خود قرار دهند که مورد نیاز کاربر است به همین علت ایجاد حس اعتماد و محتوای صادقانه برای سئو موضوع مهمی تلقی می شود.

به هر میزان که سایت شما در موتورهای جستجو گر با کلمات کلیدی بیشتر بالا باشد یا کلمات کلیدی پر جستجوتری باالا باشد ترافیک ورودی سایت شما بیشتر خواهد شد.

یکی از بزرگترین مزایای این موضوع کاهش هزینه های سازمانی شما برای تبلیغات بیشتر است ، امروزه بیشتر سایت ها تلاش می کنند محتوای آن ها بهینه برای موتوهای جستجوگر باشد.

تکنیک ها و روش های بهینه سازی سایت و سئو سایت

On Page Seo یا سئو داخلی

عبارت است از کلیه فعالیت هایی که برای بهینه سازی داخلی سایت برای رعایت استاندارهای مطلوب موتورهای جستجوگر انجام می شود گفته می شود .
که عبارتند از بهینه سازی تگ ها ، متاتگ ها ، بررسی لینک های داخلی ، ریسپانسیو بودن سایت ، اصلاح محتوای سایت  و … که مستقیما با کد ها و محتوای سایت در ارتباط است گفته می شود.

Off Page Seo یا سئو خارجی

به مجموعه اقداماتی که می تواند خارج از وب سایت برای بهبود رنک سایت شما در موتورهای جستجو گر انجام شود گفته می شود که این اقدامات برای نمایش اعتبار سایت شما و ارسال سیگنال های مثبت برای موتورهای جستجوگر می باشد.

راهکارهای سئو و بهینه سازی سایت

افتخار همکاری با شما

به لطف خدا با توجه به تجربیات من و همکارانم در حوزه بهینه سازی سایت در مجموعه نیکان می توانیم مشاوری امین و صادق برای شما عزیزان باشیم که همراهی شما سعادتی بزرگ برای ماست.

ما با بهره گیری از حضور متخصصین مجرب و همچنین دسترسی به آنالیزورهای معتبر و مورد تایید استاندارد های گوگل راهی را برای شما باز خواهیم کرد که بتوانید با هزینه ای معقول و فعالیت های مسمر ثمر هر چه سریعتر به اهداف خود نزدیکتر شوید.