استراتژی ارگانیک بازاریابی اینستاگرام

اگر متعهد به خلاقیت و ثبات باشید، این سه استراتژی بازاریابی ارگانیک اینستاگرام به هر کسب‌وکاری کمک می‌کند تا پیشرفت کند.

سال ۲۰۲۰ سالی پر از غافلگیری بوده است، با بزرگترین سورپرایز که در رسانه های اجتماعی توجه بیشتری را به خود جلب کرد. این شگفتی یک بیماری همه گیر که سال و جهان را وارونه کرد .

این بیماری فوریت جدیدی برای حضور آنلاین قوی و استراتژی کسب درآمد ایجاد کرده است.

اکنون، مشاغلی که زمانی تقریباً به طور انحصاری بر بازاریابی سنتی و تجارت حضوری متکی بودند، برای بقای خود مجبور به چرخش انبوه شدند.

اگر صاحب کسب و کار یا بازاریاب هستید که با کسب و کاری که در رسانه های اجتماعی جدید است کار می کنید، یکی از بهترین پلتفرم ها ، تمرکز بر روی اینستاگرام است.

چرا؟ هنگامی که به درستی از آن استفاده شود، یکی از بهترین پلتفرم های رسانه اجتماعی برای رشد ارگانیک است.

    جهت مشاوره برای مدیریت پیج اینستاگرام و رشد اینستاگرامتان با ما تماس بگیرید.   

      ۰۹۳۹-۹۹۰۶۷۷۶   پشتیبانی ۲۴ ساعته مشتریان    

اولین کلید موفقیت، خلاقیت و ثبات است

خلاقیت همیشه اولین رکن در هر پلتفرم رسانه های اجتماعی است، مخصوصادر اینستاگرام. اگر نمی توانید خارج از چارچوب فکر کنید و پنج دقیقه برای انجام کاری متفاوت وقت بگذارید، ممکن است تلاش کردن را هم فراموش کنید. این به این معنا نیست که شما باید به کارهای افراطی متوسل شوید، مانند فیلمبرداری از اعضای تیم خود  (اگرچه فکر می‌کنم افراد زیادی وجود دارند که دوست دارند آن را ببینند). بیشتر از پست کردن یک محتوای تک خطی در مورد اینکه کسب و کار شما چقدر عالی است با انبوهی از هشتگ‌های نامرتبط و مرتبط شما نیاز به یک تفکر خلاق دارید.

از طرف دیگر، ثبات در تولید محتوا بسیار مهم است. تا زمانی که ثبات نداشته باشید موفقیت دور از دستان شما خواهد بود و برای داشتن یک سیستم جذب ارگانیک و بازرایابی موفق در اینستاگرام به این موضوع به شدت احتیاج دارید.

اگر بتوانید متعهد به خلاقیت و ثبات در بازاریابی خود باشید، این سه استراتژی بازاریابی ارگانیک اینستاگرام برای شما دیدی را به ارمغان می‌آورند که فراتر از همه‌گیری باقی خواهد ماند:

دومین راهکار محتوای داستان محور

داستان‌ها قدرتمند هستند ، به‌ویژه داستان‌هایی که بر احساسات کلیدی تأثیر می‌گذارند که می‌تواند تصمیم‌گیری برای خرید را هدایت کند. داستان‌هایی که انسانی هستند، روی برند هستند و به سفر مشتری همراه شما متصل می‌شوند، هر بار برنده خواهند شد. در اینستاگرام، این محتوا می تواند هم در فید و هم به صورت استوری باشد.
اگر به خوبی نوشته شده باشد، این نوع محتوا می تواند بازدیدکنندگان را به سمت محصول یا خدمات شما جذب کند، احساسات آنها را درگیر کند و آنها را وادار کند که دقیقاً همان کاری را که شما می خواهید انجام دهند بدون اینکه هرزنامه ای باشد.

یک مثال از یک پست مبتنی بر داستان، شروع با داستان اصلی بنیانگذار شرکت یا صحبت در مورد رشد شرکت و اینکه مشتریان چگونه مسئول اصلی این رشد هستند، می باشد. یک تصویر چرخ و فلک همراه که سفر رشد را نشان می‌دهد، پست را پاپ می‌کند و باعث افزایش تعامل می‌شود.

بدون داستان های عالی، دو استراتژی بعدی بی نتیجه خواهند بود.

با رونمایی از Reels اینستاگرام و رقابت بیشتر  TikTok، امسال تاکید بر ویدیوها بوده است. ویدئوی کوتاه، ویدئوی طولانی و ویدئوی زنده، همه اینها یک استراتژی  #برنده است.

ویدئو، به طور کلی، با نرخ بالاتری درگیر می‌شود و دلیل خوبی هم دارد. مردم حرکت را دوست دارند و اینستاگرام به شکل جدیدی از تلویزیون تبدیل شده است. سازندگان محتوا و کسب‌وکارها اغلب درباره نحوه برخورد با ویدئو فکر می‌کنند، اما همه اینها به داستان سرایی مربوط می‌شود. تا زمانی که انگیزه ای در پشت محتوا وجود داشته باشد و خلاقانه باشد، درگیر خواهد شد.

لایو  اینستاگرام می‌تواند به عنوان یک پلتفرم ارتباطی تاثیر دوچندان داشته باشد

لایو اینستاگرام می تواند خودجوش بدون مقدمه  یا برنامه ریزی شده باشد. در هرحال ، از هر دو رویکرد میتوانید استفاده کنید، اما اگر از قرار گرفتن در مقابل دوربین می‌ترسید برنامه‌ریزی برای برگزاری لایو ایده‌آل است. اگر کسب‌وکاری دارید که می‌تواند از اینفلوئنسر مارکتینگ منتفع شود، استفاده از لایوها برای پیشروی گفتگوهای واقعی، به مخاطبان شما الهام می‌بخشد و در عین حال اقتدار را برای پیشرفت شما ایجاد می‌کند.

استوری‌های اینستاگرام را فراموش نکنید

اگرچه فید اینستاگرام شما در حالت ایده‌آل باید دارای سطحی از مدیریت برای حفظ زیبایی‌شناسی پیج شما باشد اما استوری‌ها می‌توانند تاثیر گذارتر باشند. از استوری ها به عنوان فرصتی برای نمایش داستان شرکت و فعالیت های پشت صحنه خود استفاده کنید. راه اندازی یک خط مشی پایدار  در تولید محتوای استوری های پیج شما بسیار حائز اهمیت است مثلا سعی کنید در استوریها تیم خود را نشان دهید که سفارشات را بسته بندی می کنند و در عین حال کمی فعالیت های روزانه آن ها نیز به ا شتراک بگذارید . در این روزها ، مردم بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال تماس و اعتبار انسانی هستند، بنابراین از طریق استوری ها تعامل خود را پایدار نگه دارید.

سومین راهکار تعامل هدفمند از طریق هشتگ

اگر شما یک کسب و کار واقعی را اداره می کنید که نیاز دارد مخاطبان شما به مشتریان هدف تبدیل شوند، خرید فالوور هرگز راه حلی مناسبی نیست. برای مدیریت پیج اینستاگرام فالوورهای تقلبی صرفاً یک بشقاب غرور هستند و با مشاهده صفر کامنت و چهار لایک در پست‌های خود، جذابیت جعلی در عرض چند ثانیه از بین می‌رود.

در عوض، هم در تولید محتوا پست‌ها و هم در تعاملات خود، روی هشتگ‌های هدفمند تمرکز کنید، آن وقت نتایج تاثیر گذاری را مشاهده خواهید کرد و قطعا در رسیدن شما به یک استراتژی بازاریابی ارگانیک اینستاگرام کمک بسیار زیادی خواهند کرد.

به عنوان مثال، تصور کنید که شما یک کسب و کار مستقر در تهران مانند من هستید و کسب و کار شما یک رستوران در محله سعادت آباد است.

فرض کنید مردم، اعم از مردم محلی و بازدیدکنندگان به طور یکسان، می خواهند رستورانی مانند رستوران شما در تهران و به طور خاص در سعادت آبادبیابند. از هشتگ‌هایی استفاده کنید که به‌عنوان شاخص موقعیت مکانی شما عمل می‌کنند، مثلا #سعادت آباد و #رستوران_سعادت_آباد.

موضوعی که گفتم  امر بدیهی به نظر می رسد، اما بسیاری از کسب و کارها هستند که به طور پیش فرض از هشتگ های عمومی و غیرهدفمند استفاده می کنند و فکر می کنند که توسط مشتری ایده آل خود کشف خواهند شد.

به همین ترتیب، با جستجوی افرادی که از هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند که ممکن است به مشتری ایده‌آل شما متصل شوند، هشتگ ها را هدف بگیرید. مثلا #برگر_سعادت_آباد.

افرادی که از این هشتگ استفاده می کنند احتمالاً در سعادت آباد زندگی می کنند و عاشق غذا خوردن در بیرون از خانه هستند. درگیر شدن با پست های با هشتگ مشابه و گذاشتن نظرات و پرسیدن سوالات را شروع کنید. حتی انتخاب کنید که اکانت های مشابه خاصی را دنبال کنید. این یک شکل از “تعامل هدفمند” است .

تعامل ارگانیک استراتژی‌ است که هرگز نمی‌میرد، زیرا در واقع مستلزم صحبت با افرادی است که بامشتری هدف شما مطابقت دارند به جای متوسل شدن به روش‌های ناامیدکننده مانند خرید فالوور.

احتمالاً مشکلاتی که اکنون کسب و کارها با آن مواجه هستند ادامه خواهد یافت. با این حال، با اتخاذ استراتژی‌هایی که کارآمد هستند درواقع خلاقیت و ثبات را حفظ می‌کنید، می‌توانید خود را برای موفقیت بلندمدتی آماده کنید که حتی در سال های آتی نیز ادامه دار خواهد بود.

اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ بیگی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.