کارآفرین موفق

چه به تازگی شروع کرده اید یا یک حرفه ای قدیمی هستید، چه کسی دوست ندارد کارآفرین موفق باشد؟ داشتن یک کسب و کار به شما احساس آزادی و توانمندی می دهد. در واقع شما می توانید چیزهایی بسازید و رشد آنها را تماشا کنید.

کارآفرینان برای خود تصمیم می‌گیرند، دیدگاه‌های خلاقانه خود را تحقق می‌بخشند و روابط پایداری با سایر کارآفرینان، مشتریان و فروشندگان جدید ایجاد می‌کنند.

در این مقاله نکاتی را گردآوری کرده ام تا به شما کمک کنم تا بتوانید یک کارآفرین موفق شوید.

 

    جهت مشاوره برای بهینه سازی سایت و سئو و افزایش ترافیک سایتتان با ما تماس بگیرید.   

      ۰۹۳۹-۹۹۰۶۷۷۶   پشتیبانی ۲۴ ساعته مشتریان    

۱. سخاوت و پشتکار داشته باشید

سخاوت، پشتکار است. سخاوت نگرشی است که ما از کارآفرینان انتظار داریم. سخاوت توانایی ادامه کار است وقتی همه به شما می گویند که باید تسلیم شوید.

اگر می‌خواهید یک کارآفرین موفق باشید، باید سخت کوش باشید. راستش را بخواهید، بدون سخت کوشی و پشتکار، در دنیای کارآفرینی به جایی نخواهید رسید.

۲. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، شما باید خود را به چالش بکشید

اگر می خواهید یک کارآفرین موفق باشید، باید خودتان را به چالش بکشید. هیچ کس دیگری قرار نیست شما را تحت فشار قرار دهد، بنابراین انجام آن به عهده شماست.

چالش‌ها کارآفرینان را زیرک و سرپا نگه می‌دارند. اگر دائماً به دنبال چالش بعدی هستید، همیشه برای چیزی که سر راه تان قرار می گیرد آماده خواهید بود.

به این مثال توجه کنید :

شما به باشگاه می روید تا قدرت بالاتنه خود را افزایش دهید. با وزنه ۱۰ کیلویی شروع به انجام حرکت جلو بازو می کنید. اولش خیلی سنگین به نظر میرسد اما به مرور زمان با افزایش قدرت، کار آسان تر می شود.

آیا شما در آنجا توقف می کنید؟ نه!

سپس نوبت به انجام حرکت جلو بازو با وزنه ۲۰ کیلویی می رسد. هنگامی که جلو بازو را با وزنه ۲۰ کیلویی انجام دادید، بازگشت به وزن ۱۰ کیلویی بسیار راحت خواهد بود.

به چالش کشیدن خودتان با کارهای جدید و دشوار، کارهای دیگرتان را ساده‌تر به نظر می‌رساند. به عنوان یک کارآفرین، همیشه باید به دنبال چالش بزرگ بعدی باشید.

۳. کارآفرینان موفق به کار خود علاقه مند هستند

اگر کاری را که انجام می دهید دوست ندارید، آن را انجام ندهید. من واقعاً معتقدم که به همین سادگی است.به‌عنوان یک کارآفرین، باید ساعت‌های طولانی وقت بگذارید و برای کسب‌وکارتان فداکاری کنید.وقتی به کاری که انجام می‌دهید اشتیاق دارید، وقت گذاشتن در ساعات طولانی دیگر فداکاری به نظر نمی‌رسد.اگر به کاری که انجام می‌دهید اشتیاق ندارید، وقتی استرس و خستگی دارید، انگیزه‌ای برای ادامه راه نخواهید داشت.

آیا تا به حال به آن دسته از کارآفرینانی که به نظر می رسد هرگز خسته نمی شوند، توجه کرده اید؟ آن کارآفرینانی که وقتی در مورد کاری که انجام می‌دهند صحبت می‌کنند، این درخشش در چشمانشان به چشم می‌خورد؟ این در خشش نامش  اشتیاق است.

اگر به کاری که انجام می‌دهید علاقه دارید، کارآفرین بودن کمی آسان‌تر می‌شود.

۴. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، شما باید ریسک کنید

انسان ها به طور کلی ریسک گریز هستند، اما بخشی از کارآفرین بودن، شناخت خطراتی است که باید بپذیرید.کارآفرینان موفق ریسک می کنند و این بخشی از کار است.

کارآفرینان موفق همچنین می‌دانند که چه ریسک‌هایی را باید انجام دهند و کدام را نباید انجام دهند. بیاموزید که ریسک هایی را که به سود کسب و کار شما می شود، بشناسید و آنها را بپذیرید.

ریسک کردن جنبه خطرناکی دارد، اما فرصت هایی که در آن وجود دارد اغلب بسیار بیشتر از خطرات احتمالی است.بیاموزید که چگونه تشخیص دهید که کدام ریسک ها ارزش پذیرش دارند و احتمالاً کارآفرین موفق تری خواهید شد.

۵. به خودتان اعتماد کنید

اگر به خودت ایمان نداشته باشی، چه کسی این کار را خواهد کرد؟

یک کارآفرین موفق به این معناست که یاد گرفته است به شهود خود گوش دهد و در هنگام تصمیم گیری بر خرد خود تکیه کند.

توانایی شما برای اعتماد و باور به خودتان، اعتماد به نفس شما را نشان خواهد داد. مردم بیشتر از رهبران با اعتماد به نفس پیروی می کنند و به آنها اعتماد می کنند.
اعتماد به مهارت های خود نیز تا حدودی درد عدم اطمینان کارآفرین بودن را از بین خواهد برد.

وقتی احساس عدم اطمینان می کنید، به یاد داشته باشید که چقدر تجربه و دانش دارید. اکثر کارآفرینان کسب و کار خود را پس از سال ها تجربه کار برای شخص دیگری شروع می کنند.

درخواست کمک در زمانی که به کمک نیاز دارید یا مراجعه به یک مربی برای مشاوره هیچ اشکالی ندارد، اما همچنین باید یاد بگیرید که به خودتان و قضاوت خود بدون نظر دیگران اعتماد کنید.

یاد بگیرید که به خود اعتماد کنید و در حال حاضر مسیر موفقیت کارآفرینی را آغاز کرده اید.

۶. ترس را کاهش دهید

ترس مانع از عمل می شود. کارآفرینان باید بتوانند در زمانی که فرصتی را می بینند یا اشتباهی را تشخیص می دهند، حرکت کنند و به سرعت دست به اقدام بزنند.

با ترس موجود در درونتان ، کارآفرین موفقی نخواهید بود.

به عنوان یک کارآفرین، اگر اجازه دهید ترس راهنمای شما باشد، نمی توانید به شهود خود گوش دهید،  ریسک های لازم و قضاوت شما تحت تأثیر احساسات تیره خواهد شد.

اگر بتوانید راه هایی را برای کاهش و مدیریت ترس خود بیابید، کارآفرین بسیار موفق تری خواهید بود.

به خاطر داشته باشید که ترس با دیدگاه شما ارتباط دارد.روش مورد علاقه من برای مدیریت ترس به عنوان یک کارآفرین، انجام تمرینات اعتمادسازی است.

برای من، دوست دارم چند لحظه در شب به تصمیماتی که در آن روز گرفتم فکر کنم که نتیجه موفقیت آمیز داشته است.

فکر کردن هر روز در مورد تصمیماتی که گرفته اید و به نفع شما، دیگران یا کسب و کارتان بوده است، به شما کمک می کند تا به سرعت اعتماد به نفس خود را افزایش داده و ترس را کاهش دهید.

۷. کارآفرینان موفق، اهداف خود را تجسم می کنند

وقتی به کارآفرینان توصیه می‌کنم که اهداف خود را تجسم کنند، قصد ندارم چشمان خود را ببندند و هدف را در مقابل خود ببینند.

کاری که از شما می‌خواهم برای تجسم هدف خود انجام دهید این است که آن را به قدری واضح تعریف کنید که واقعی و ملموس باشد.

به عنوان مثال، کدام یک از اینها قابل انجام تر است:

من می خواهم به یک کارآفرین موفق تبدیل شوم.
من با راه اندازی کسب و کاری که مشکلی را برای یک گروه خاص از مخاطبانم حل می کند، به یک کارآفرین موفق تبدیل خواهم شد.
دومی، درسته؟

وقتی بتوانید هدف خود را به وضوح بیان و تجسم کنید، آن را دست یافتنی تر می کنید.اگر مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید، راه های زیادی برای تجسم هدف خود وجود دارد. می توانید آن را یادداشت کنید یا بکشید.

می توانید به کسی بگویید، مانند یک دوست یا شریک تجاری، یا عکس هایی بگیرید که نشان دهنده هدف شما باشد. وقتی از یک کارآفرین موفق می‌پرسید که هدفش چیست، می‌تواند با جزئیات کامل به شما بگوید که برای رسیدن به چه چیزی تلاش می‌کند.

۸. با شرکای عالی همکاری کنید تا به شما کمک کنند تا به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید

من اعتراف می کنم که این یکی ممکن است کمی واضح باشد.

کارآفرینان موفق در خلاء موفق نمی شوند. همه کارآفرینان یک تیم و شبکه پشتیبانی عالی پشت سر خود داریم.

وقتی من همکاری شرکای عالی را توصیه می کنم، منظورم فقط کسی نیست که بتواند کاری که شما آنها را برای آن همکاری می کنید انجام دهد. شما باید به دنبال شرکایی باشید که شخصیت عالی داشته باشند و شما دوستشان داشته باشید و به آنها احترام بگذارید.

شما و شرکایتان ساعت های طولانی با هم کار خواهید کرد و تصمیمات استرس زا خواهید گرفت. اگر به شریک یا شرکای خود احترام نگذارید، تیم شما مدت زیادی دوام نخواهد آورد.

تیم خود را با افرادی پر کنید که شخصیت فوق العاده ای دارند و در مسیر موفقیت قرار دارید.

هنگام انتخاب شرکا و اعضای تیم، همیشه به یاد داشته باشید که می توانید مهارت ها را آموزش دهید، اما نمی توانید شخصیت را آموزش دهید.

۹. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، باید سریع عمل کنید

صحبت فقط عمل را به تاخیر می اندازد.

کارآفرینان موفق عمل می کنند.

درگیر شدن در برنامه ریزی، در نظر گرفتن شکست های احتمالی، بحث در مورد بودجه و صحبت در جلسات با اعضای هیئت مدیره آسان است. اگر تمام کاری که انجام می دهید صحبت کردن باشد، هیچ کاری انجام نمی دهید.

در یک نقطه، شما باید صحبت را متوقف کنید و کاری کنید که اتفاق بیفتد.

۱۰. کارآفرینان موفق وقت خود را صرف کارهای مهم می کنند و برای دیدن نتایج صبور هستند.

آیا فکر می کنید موفقیت یک شبه وجود دارد؟ توصیه می‌کنم با دقت بیشتری نگاه کنید.

پس از بررسی، افراد و مشاغلی که به افراد یا کسب و کارهای موفقی تبدیل شدند، متوجه میشوید برای دستاوردهای خود بسیار سخت و طولانی کار کردند.

زمانی که فکر می کنید یک شبه به موفقیت دست یافته اند، زندگی آن ها را دوباره بررسی کنید و ساعت ها، روزها و سال هایی را که  ادامه داده اند را از نزدیک بررسی کنید.

به زندگی آنها، چیزهایی که یاد گرفته اند و چند بار شکست خورده نگاهی بیندازید.کارآفرینان موفق زمانی را که برای رسیدن به موفقیت لازم است صرف می کنند. و بسیاری از آنها در این مسیر با شکست هایی مواجه می شوند.

اگر فکر می‌کنید رسیدن به موفقیت خیلی طول می‌کشد، به خودتان استراحت دهید.به کارتان ادامه دهید، ساعت‌ها روی آن وقت بگذارید و خیلی زود کارآفرین موفقی خواهید شد.

فقط تصور کنید به تمام کارهای سخت نگاه کنید و بدانید که نتیجه داده است. این تصویر را در ذهن خود نگه دارید تا به شما انگیزه دهد تا در ساعات طولانی و شلوغ به جلو بروید.

۱۱. برای امور مالی خود برنامه ریزی کنید

استارت آپ ها و کسب و کارهای کارآفرینی به پول نیاز دارند. این تنها بخشی از سبک زندگی است.

بسیاری از کارآفرینان زمان زیادی را صرف جستجوی پول می‌کنند و وقت کافی برای سایر کارها ندارند، اما این بدان معنا نیست که می‌توانید بدون برنامه به ورطه موفقیت پرش کنید.

چند راه وجود دارد که می توانید برای کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری روی خود

جذب سرمایه گذار

وام استارتاپی

تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است و در ابتدا برنامه ریزی مالی خود را انجام دهید. سعی کنید به بودجه خود پایبند باشید، اما بدانید که در طول مسیر باید برنامه را تطبیق دهید.

۱۲. مشتری شما چه کسی است؟ کارآفرینان موفق جواب را می دانند

یکی از رایج‌ترین دلایلی که کسب‌وکارهای کارآفرینی شکست می‌خورند، نبود مشتری است.

اگر یک کسب و کار راه اندازی کنید یا محصولی بسازید اما نمی دانید چه کسی آن را می خرد، ممکن است آن شخص در واقع وجود نداشته باشد.

قبل از ایجاد یک برنامه مالی، افزایش سرمایه، یا حتی انتخاب نام، مطمئن شوید که مشتری وجود دارد که محصول شما را خریداری می کند یا از خدمات شما استفاده می کند.

بدون مشتری، کسب و کار ندارید.

کارآفرینان موفق می دانند مشتریان و بازار هدفشان چه کسانی هستند.

۱۳. کارآفرینان موفق به شکایات گوش می کنند

این یکی از نکاتی است که به نظر من برای کارآفرینان مهم‌ترین نکته برای یادگیری است.

شکایات مشتری شما نحوه شناسایی نقاط ضعف کسب و کارتان است.

آخرین نکته، بدون مشتریان، نمی توانید کسب و کار موفقی داشته باشید. با این حال، یک سناریوی احتمالی دیگر نیز وجود دارد.

شما ممکن است مشتریانی داشته باشید که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند، اما اگر به شکایات آنها گوش ندهید، به زودی دیگر مشتری نخواهید داشت.

مشتریان خود را جدی بگیرید، با شکایات آنها با احترام برخورد کنید و به آنها گوش دهید. ممکن است فکر کنید که برای آنها ارزش قائل هستید.

مشتریان شما می‌دانند که چه می‌خواهند، و به شما خواهند گفت که چه فکری می‌کنند.

یک کارآفرین باهوش و موفق به این شکایات گوش می دهد و از آن اطلاعات برای رفع ضعف های کسب و کار استفاده می کند.

۱۴. از انتظارات همه فراتر بروید

اگر بیش از آنچه وعده داده بودید، تحویل دهید، مطمئناً مشتریان، سرمایه گذاران و شرکای تجاری راضی خواهید داشت.

قول دادن و عمل نکردن راهی سریع برای از دست دادن کسب و کار شماست.

در مقابل، کارآفرینان موفق از انتظارات فراتر می روند.

۱۵. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، ریسک ها را مدیریت کنید

یادته وقتی گفتم باید ریسک کرد؟  هر چند نباید هر ریسکی را بپذیرید. درعوض ریسک های خود را مدیریت کنید.

به عنوان یک کارآفرین موفق، باید بیاموزید که چگونه ریسک‌هایی را که باید متحمل شوید، و همچنین زمان انجام این ریسک‌ها را بیاموزید.هنگام محاسبه ریسک هایی که باید متحمل شوید، مطمئن شوید که در کجای چرخه کارآفرینی قرار دارید.

۱۶. داستان افراد موفق را بخوانید

به عنوان یک کارآفرین، شما غرق کسب و کار خود خواهید شد و باید همیشه از آن مراقبت کنید. زمانی که به خانه می رسید و اوقات فراغت تان را سپری می کنید، ممکن است وسوسه شوید که برای سرگرمی داستان یا کتاب بخوانید.

در عوض، من شما را تشویق می کنم که داستان افراد موفق را بخوانید. زندگی نامه کارآفرینان موفق را بخوانید. همه چیزهایی را که می توانید در مورد افرادی که قبلاً موفق بوده اند بخوانید.

همیشه چیزی برای یادگیری از کسانی که قبلاً آن را انجام داده اند وجود دارد.

من به خصوص فکر می کنم که مهم است از اشتباهات دیگران درس بگیریم. اگر از اشتباهات آنها درس بگیرید، مجبور نخواهید بود خودتان آن اشتباهات را مرتکب شوید.

و اگر خودتان مرتکب اشتباه می‌شوید، قطعاً از آن‌ها درس بگیرید.

هرچه بیشتر از اشتباهات و موفقیت های آنها بیاموزید، سریعتر می توانید تجارت خود را رشد دهید و به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید.

۱۷. کارآفرینان موفق خود را تبلیغ می کنند

بسیاری از مردم نمی خواهند خود را تبلیغ کنند یا در مورد کسب و کار خود بیش از حد صحبت کنند، زیرا می ترسند شبیه افراد خودنما به نظر برسند. اما اگر شما کسب و کار خود را تبلیغ نکنید، چه کسی این کار را انجام خواهد داد؟

کسب و کار خود را بشناسید، برخی از آمارهای کلیدی را بدانید، و گام آسانسور ۱۵ ثانیه ای را برای خود راه اندازی کنید. سپس، هنگامی که شخصی از شما در مورد کسب و کارتان می پرسد، می توانید آن را به طور واقعی و سریع و جذاب بیان کنید.

یکی دیگر از راه‌های خودتبلیغ بدون اینکه خودسرانه به نظر برسد این است که بدانید مشتریانتان در مورد کسب و کارتان چه می‌گویند. هنگامی که شخصی از شما می پرسد که کسب و کار شما چگونه پیش می رود، می توانید بازخورد مشتری خود را به او بگویید.

فراموش نکنید که برخی از بدی ها و همچنین خوبی ها را ارائه دهید.

۱۸. کارآفرینان موفق فرهنگ شرکتی مثبتی را تنظیم و بر آن نظارت می کنند

ممکن است زمانی وجود داشته باشد که فرهنگ شرکت اهمیت چندانی نداشته باشد، اما با وجود رسانه های اجتماعی و چرخه اخبار ۲۴ ساعته، شرکت و کارمندان شما همیشه تحت نظارت هستند.

از همان روز اول یک فرهنگ شرکتی مثبت را راه اندازی کنید و احتمالاً با افرادی که از حضور آن ها لذت می برید و الهام بخش شما هستند و همچنین مشتریان بزرگی را که جذب می کنید، برا ی پیشرفت خود بهره ببرید.

بسیاری از کارآفرینان با خانواده، از خانه، و حتی فراتر از مرزها کار می کنند.

تعیین و دانستن اینکه می‌خواهید فرهنگ شرکتتان چگونه باشد، مهم است.

۱۹. شبکه، شبکه، شبکه

چیزی به نام شبکه سازی بیش از حد وجود ندارد (البته مگر اینکه مانع ایجاد کسب و کار شما شود).

منظور من این است که شما هرگز نباید شبکه سازی را متوقف کنید زیرا هرگز نمی دانید رهبر بعدی شما از کجا می آید.

به احتمال زیاد، اگر با افراد کافی ارتباط برقرار کنید، به کارآفرین دیگری برخورد خواهید کرد که ممکن است ایده ها و ارتباطات مورد نیاز شما را داشته باشد.

ممکن است وقتی در بار فرودگاه چای می‌خورید، ارتباط جدیدی پیدا کنید، ممکن است شریک تجاری بعدی‌تان را در آسانسور در راه جلسه ملاقات کنید، و هرگز نمی‌دانید چه کسی در اتوبوس کنارتان نشسته است.

با هرکسی که با آنها در تماس هستید ملاقات کنید و گپ کوتاهی داشته باشید.

شما هرگز نمی دانید که در کنار چه کسی نشسته اید و چه ارتباطات یا منابعی را می توانند به شما ارائه دهند.

۲۰. یاد بگیرید و خلق کنید

ذهنیت کارآفرین موفق، یادگیری و خلق است.

به عنوان یک کارآفرین، شما همیشه می خواهید اطلاعات جدید را دریافت کرده و خلق کنید.

این نوع طرز فکر می تواند خسته کننده و کسالت آور باشد، اما بدون آن، به جایی نخواهید رسید.

برای اینکه در ذهنیت یادگیرنده و سازنده بمانید، از تلویزیون، رسانه های اجتماعی و فیلم ها دوری کنید، این نوع سرگرمی ها باعث می شود ما منفعل باشیم و فقط اطلاعات را دریافت کنیم.

همه چیز را با اعتدال دنبال کنید، اما به طور کلی، این فعالیت ها برای کارآفرینان وقت تلف می کند.

محدود کردن زمان سرگرمی فداکاری است که برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق باید انجام شود.

به جای تماشای تلویزیون و فیلم، مطالعات کلیدی را بخوانید و مراقبه کنید.

با روش های سازنده و شفابخش از ذهن و بدن خود مراقبت کنید.

ممکن است تماشای تلویزیون “احساس خوبی” داشته باشد، اما در واقع راهی برای رسیدن به آرامش نیست.

برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید، فعالیت‌های آرامش‌بخشی را بیابید که به بازگرداندن ذهنیت یادگیرنده و خلاق شما کمک می‌کند.

۲۱. کارآفرینان موفق ارائه دهنده هستند، نه فروشنده

راستش هیچ کس دوست ندارد به او فروخته شود و به چشم پول به اون نگاه کنند.

به جای اینکه به مشتریان بالقوه خود بفروشید، به آنها کیفیت و لذت ارائه دهید. یک آزمایش رایگان به آنها پیشنهاد دهید و یک محصول عالی ارائه دهید.

وقتی شرکت شما یک محصول یا خدمات عالی ارائه می‌دهد، سریع‌تر از آن چیزی که می‌توانید بگویید «من کارآفرین موفقی هستم » وفاداری از سوی مشتریان ایجاد می‌کنید.

۲۲. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق قدم های کوچک بردارید

ساختن یک کسب و کار براب  کارآفرینی موفق می تواند دلهره آور به نظر برسد، و این اشکالی ندارد. ساختن یک کسب و کار از پایه، یک کار بزرگ است.

خوشبختانه من یک تاکتیک خوب دارم: کارهای بزرگ را بشکنید.

هر مشکلی که غیرقابل حل به نظر می رسد، آن را به گام های کوچک تقسیم کنید.

وقتی آن را به قدم های کوچک تقسیم کردید، آنها را یکی یکی بردارید. قبل از اینکه متوجه شوید، فقط با قرار دادن یک پا در مقابل پای دیگر، در نیمه راه به سمت موفقیت خواهید رفت.

با ظرافت و پشتکار، قدم های کوچک شما را به سمت تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق می برد.

۲۳- همه چیز را در تقویم خود مشخص کنید

شما فکر می کنید من شوخی می کنم، اما من این کار را نمی کنم. تک تک موارد را در تقویم خود قرار دهید.

فکر می کنید لازم نیست چیزی در تقویم شما وجود داشته باشد؟ این کار را انجام می دهد.

جلسات خود، دوره‌های کاری آرام ، زمان با دوستان ، جلسات کاری در ساعات خوش ، بازی‌های فوتبال کودکان ، تمرینات ، زمان‌های غذا خوردن و هر کاری که انجام می‌دهید را در تقویم خود قرار دهید.

هنگامی که چیزی در تقویم شما وجود دارد ، آنگاه هرکسی که نیاز به ملاقات با شما دارد می دانید که چه زمانی میتوانید در دسترس باشید.

یک مزیت اضافی این است که وقتی همه چیز در تقویم شما قرار دارد ، بهانه ای برای انجام ندادن کارها وجود ندارد.

همچنین می‌خواهم توجه شما را به یکی از مواردی که در آن گنجانده‌ام جلب کنم : زمان کاری بی‌صدا. آن زمان است که می توانید بدون مزاحمت کار کنید، مشکلات را حل کنید یا خلاقانه فکر کنید.

هرکسی به این دوره های زمانی خلوت نیاز دارد. برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید در زندگی خود مراقب اوقات کاری آرام خود باشید. موفقیت تجارت شما ممکن است به آنها بستگی داشته باشد.

۲۴. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق ، ورزش کنید

آیا می دانستید که نشستن در تمام طول روز برای سلامتی مضر است؟

یک کارآفرین موفق تنها به معنای راه اندازی یک تجارت سودآور نیست. در مدیریت آن کسب‌وکار بیش از حد ناامید باشید و ممکن است برای لذت بردن از موفقیت آن در اطراف خود نباشید.

شما باید مواظب خود و کسب و کارتان باشید. یکی از بسیاری از کارهای خودمراقبتی که من توصیه می کنم، ورزش است.

مطمئن شوید که در تقویم خود زمانی را برای انجام تمرینات ورزشی و بلند شدن از صندلی خود رزرو کنید.

شاید به جای سوار شدن به آسانسور به یوگا، جلسات پیاده روی، بالا رفتن از پله ها یا رفتن به باشگاه ورزشی بروید.

هر هفته زمانی را در تقویم خود قرار دهید (به جرات می توانم هر روز امیدوار باشم؟) تا از نظر بدنی فعال باشید و از بدن خود و همچنین تجارت خود مراقبت کنید.

یک کارآفرین بیمار یا ناسالم، کارآفرین موفقی نیست.

۲۵. کارآفرینان موفق تمرکز خود را حفظ می کنند

زندگی یک کارآفرین موفق ممکن است پراکنده و از هم گسسته احساس شود، اما مهم است که زمان صرف چندوظیفه ای را محدود کنید.

تحقیقات بارها و بارها نشان داده است که چندوظیفه ای کارساز نیست. انسانها توانایی آن را ندارند.

و بله، چندوظیفه ای شامل حواس پرتی توسط تب های تلفن و ایمیل می شود. آنها را ببندید و کنار بگذارید.

یاد بگیرید که تمرکز کنید و برای انجام تنها یک کار زمان بگذارید. توجه کامل به یک کار به این معنی است که احتمال دارد آن را به خوبی انجام دهید.

همچنین مهم است که بدانید کارهای بیش از حد در لیست کارهای شما می تواند شما را ناکارآمد و حواس پرت کند.

بیاموزید که لیست کارهای خود را بر روی کارهایی متمرکز کنید که در مدت زمانی که برای آنها اختصاص داده اید قادر به انجام آنها هستید.

به عنوان مثال، هر شب، سه کار را که روز بعد تکمیل خواهید کرد، تنظیم کنید. هر ماه، هدفی را برای شرکت خود تعیین کنید که می‌خواهید در ۳۰ روز آینده به آن برسید.

این تکنیک‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا یاد بگیرید چگونه تمرکز کنید و به طور مؤثرتری کسب‌وکار خود را مدیریت کنید.

۲۶.  وقت استراحت داشته باشید

در نهایت به نکته‌ای رسیدیم که به نظر من اجرای آن برای کارآفرینان موفق سخت‌ترین کار است.واقعا منظورم اینه که باید مرخصی بگیری آمریکایی ها به اندازه کافی این کار را انجام نمی دهند.

ممکن است هر روز یا هر هفته نیازی به مرخصی نداشته باشید، اما باید مرخصی بگیرید. اگر تمام کاری که انجام می‌دهید کار کردن باشد، از پا در خواهید آمد. سریع.

من فکر می‌کنم این چالش‌برانگیزترین چالش برای کارآفرینان است، زیرا اغلب خود را شکست‌ناپذیر می‌دانند یا معتقدند که باید شکست‌ناپذیر باشند. این درست نیست؛ ما همه انسان هستیم و نیاز به استراحت داریم.

زمان استراحت به مغز شما اجازه می دهد تا پرسه بزند، استراحت کند و فکر کند. تا به حال فکر کرده اید که چرا در حمام به این همه ایده فکر می کنید؟ این به این دلیل است که مغز شما فقط برای فکر کردن و پرسه زدن، محدوده آزاد دارد.

حتی موفق ترین کارآفرینان هم همیشه کار نمی کنند. همه نیاز به مرخصی دارند، پس به خاطر انسان بودن و عادی بودن خود شرمنده نباشید.

هنگامی که مرخصی می گیرید، از قبل به کارکنان خود اطلاع دهید و به آنها بگویید که چرا برای شما مهم است.

آموزش اهمیت زمان مرخصی به کارکنان به آنها کمک می کند تا به زمان دوری شما احترام بگذارند و تشخیص دهند که چه زمانی به مرخصی نیاز دارند.

به هر حال، شما باید به کارکنان خود نیز مرخصی بدهید. آنها همچنین انسان هستند و گهگاهی می شکند.

قبل از اینکه به آن نیاز داشته باشید، مرخصی بگیرید و بدانید که برای بهبودی، خلق کردن و تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق مهم است.

۲۷. کارآفرینان موفق سوال می پرسند

شما همه چیز را نمی دانید. هیچ کس نمی داند.هنگام راه‌اندازی کسب‌وکارتان، باید کمک، مشاوره، راهنما و هر چیز دیگری که نیاز دارید بخواهید. سوال پرسیدن مهارت ارزشمندی است که باید به عنوان یک کارآفرین داشته باشید.

هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، بیشتر می دانید و می توانید در نظر بگیرید.

پرسیدن سوالات همچنین به شما کمک می کند تا در ذهنیت یادگیرنده باقی بمانید و آماده پذیرش مشاوره و اطلاعات باشید.

فراگیران و کسانی که سوال می پرسند احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به کارآفرینان موفق دارند.

۲۸. از شکست های خود درس بگیرید

بهتره همین الان بپذیری تا بعدا در مقطعی شکست می خورید. این نحوه تطبیق شما با این شکست ها است که باعث شکست یا شکست کسب و کار شما می شود.

شکست یکی از جنبه‌های تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق است، بنابراین بهتر است از همین حالا به آن عادت کنید.

اگر اولین کسب و کار شما شکست خورد، به خاطر داشته باشید که می توانید با درس هایی که از اولین کسب و کارتان آموخته اید، کسب و کار دیگری ایجاد کنید.

۲۹. الهام بگیرید

کارآفرین بودن یک فعالیت خلاقانه است. به عنوان یک کارآفرین، باید ارتباط برقرار کنید، مشکلات را حل کنید و چیزهای جدیدی خلق کنید که هیچ کس قبلاً به آن فکر نکرده بود.

کارآفرینان موفق برای چیزهایی که الهام بخش آنها می شود، وقت می گذارند.

شاید الهام شما از حضور در یک موزه هنری باشد، شاید خواندن کتاب، شاید ابله سازی – هر چیزی که به شما الهام می دهد، آن را انجام دهید. برای کسب و کار شما خوب است

کارآفرینان موفق الهام می گیرند. اجازه ندهید که این سحر و جادو برای مدت طولانی از بین برود. هر زمان که می‌توانید، و قطعاً وقتی احساس می‌کنید که خسته هستید، بیرون بروید و الهام بگیرید.

الهام، جرقه ایده هاست. ایده ها کارآفرینان موفقی را می سازند.

۳۰. کارآفرینان موفق دست یاری می دهند

کارآفرینان سرشان شلوغ است، بنابراین این نکته گاهی اوقات آنها را به چالش می کشد. فکر کردن آسان است: «من وقت ندارم به دیگران کمک کنم! من الان خیلی سرم شلوغه!»
با این حال، کمک به دیگران می تواند الهام بخش و بسیار مفید باشد. این احساس خوبی به تو می دهد.

علاوه بر این، به عنوان یک کارآفرین، شبکه ای دارید که می توانید تخصص و مشاغل خود را با آنها به اشتراک بگذارید که می توانید افراد را برای آنها استخدام کنید. چرا وقتی می توانید کمک نمی کنید؟

وقتی به کسی کمک می‌کنید، احتمالاً راهی برای کمک به شما پیدا می‌کند. ممکن است امروز یا فردا نباشد، اما جایی در آینده، آن‌ها برای کمک به شما در مواقعی که به آن نیاز دارید، حضور خواهند داشت.

کمک به دیگران نیز یک راه عالی برای ایجاد یک شبکه وفادار و حمایت کننده در اطراف شما است.

نتیجه گیری در مورد این نکات کارآفرین

موفقیت در تجارت یک شبه به دست نمی آید. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، برنامه ریزی، آمادگی، خلاقیت، ظرافت و صبر زیادی لازم است.

۳۰ نکته ای که در این راهنما ارائه کردم به شما کمک می کند تا یک استراتژی بلند مدت داشته باشید و آن را در مراحل اولیه بسازید تا زمانی که کسب و کار شما به موفقیت برسد.

اگر برای تعریف و پیاده‌سازی یک استراتژی دیجیتال با شروع ساختن کسب‌وکار خود به کمک نیاز دارید، به ما اطلاع دهید قطعا می‌توانیم به شما کمک کنیم. ما حتی بسته های سفارشی را برای مشاغل با بودجه محدود ارائه می دهیم!

چه چیزی شما را به یک کارآفرین موفق تبدیل می کند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کارآفرین میتوانید از ویکی پدیا استفاده کنید.

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.