طراحی سایت مدرن

امروزه طراحی سایت مدرن بسیار مهم است و شکل و ظاهر وب سایت هم حائز اهمیت می باشد، دقت کنید که اضافه کردن موارد جانبی در طراحی نباید مانعی برای سئو سایت باشد. امروزه طراحی به طور جدی اثر گذار است و هر فونت یا تصویر با منظور خاصی درسایت قرار داده می شود.

هشت تکنیک اثر گذار برای طراحی سایت مدرن

۱. یک طرح ساده انتخاب کنید.

امروزه ، توجه زیادی به طراحی ساده ، مرتب و منظم میشود. طرح صفحه نیز ساده و دارای یک یا دو ستون است. این به دلیل تجربه کاربر است که وقتی وارد سایت می شود سردرگم نشود و ظاهر شلوغ به نظر نرسد. ظاهر سایت باید ساده و طرح آن بر اساس اصول استانداردهای مدرن باشد.

۲- محتوا در مرکز صفحه قرار میگیرد.

برخلاف گذشته در طراحی سایت ، که محتوا در سمت راست قرار داشت یا در حال حرکت بود ، امروزه در مرکز صفحه قرار دارد.

این کار خواندن را برای مخاطب بسیار آسان تر از قبل می کند. این نکات بسیار کوچک ، اگر در طراحی وب رعایت شود به طورکلی در سئو سایت ، باعث پیشرفت شما در چندین مرحله در موتورهای جستجو میشود.

۳- بیشتر به ظاهر و شکل محتوا توجه کنید تا به ظاهر و طراحی صفحه.

به طور کلی خوانندگان توجه بیشتری به محتوای با کیفیت و خوب دارند ، به همین علت، برای جلب توجه باید محتوا را خوب جلوه دهید.

مخاطبان مانند گذشته به مطالبی که ظاهر خوبی ندارند توجه نمی کنند و همچنین اگر محتوای منحصر به فردی که متناسب با نیازهای مخاطب نیست تولید شود اثر گذار نیست.

یک عامل مهم برای موتورهای جستجو علاقه مخاطب به محتوا است ، چه از نظر کیفیت محتوا و چه از نظر ظاهر. و هردوی آنها حائز اهمیت است.

۴- توجه بیشتری به استفاده از فضای سفید داشته باشید.

وقتی یک صفحه از سایت به درستی مرتب نشده و فضای سفید بیشتر از سایر عناصر باشد ، مخاطب احساس بدی پیدا میکند.

به این ترتیب ، شما باید از یک طراح گرافیک و یک طراح وب متخصص برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید تا مخاطب بیشتر جذب سایت شما شود.

۵- استفاده تاثیر گذار از رنگ ها.

این روز ها در طراحی سایت مدرن ، از رنگ های خنثی و ملایم در پس زمینه صفحه استفاده می شود که در میان آنها سفید و خاکستری رایج ترین رنگ ها هستند. رنگهای تیره و جیغ فقط در مواقع ضروری و برای جلب توجه بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

حتما از روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت خود استفاده کنید. علاوه براین، از رنگ هایی که سلیقه مخاطبان سایت است استفاده کنید و فقط افرادی که طراح و گرافیست سایت هستند توانایی انتخاب این رنگ ها را به درستی می دانند.

چون اگر رنگ ها به درستی برای سایت شما انتخاب نشوند ، قطعاً مخاطبان زیادی را از دست خواهید داد.

۶.متن و فونت بزرگ.

از متون و فونت های بزرگ به دلیل توجه خواننده و توانایی بهتر در خواندن صفحه استفاده کنید. باید این واقعیت را در نظر گرفت که اندازه فونت بزرگ برای طراحی وب سایت بسیار مهم است اما نباید زیاده رویی کنید.

توجه داشته باشید در طراحی سایت مدرن  اندازه فونت با دید مخاطب مطابقت داشته باشد و چشم خواننده را تا حد زیادی اذیت نکند.

۷- استفاده از عکس و فیلم.

با زیاد شدن پهنای باند ، استفاده از تصاویر هم بیشتر میشود ،این کار تنها به صورت کامل انجام می شود ، نه به وسیله پهنای باند.

هنگام نوشتن متن طولانی ، مخاطبان شما می خواهند پس از ۳۰۰ کلمه استراحت کنند یا یک سری عکس یا فیلم بخوانند. در این حالت ، ذهن مخاطب وقت دارد که متن را در ذهن خود حک کند.

۸. تأکید بر در دسترس بودن.

این روز ها در طراحی سایت مدرن برای دسترسی راحت افراد ناتوان به محتوای سایت تأکید زیادی می شود.

همچنین از ویژگی های اضافی استفاده می شود – اگر مشاغل معتبری دارید ، از متخصصان این زمینه بخواهید که طراحی حرفه ای وب سایت منحصر به فرد را برای شما انجام دهند و اگر خودتان طراحی می کنید ، از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا یا وردپرس استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که طراحی وب سایت سازگار با SEO را باید انتخاب کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.