ریلز اینستاگرام

قبل از بیان اینکه ریلز اینستاگرام چیست در ابتدا باید بگویم ریلز اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است تا جایی که کریستین کولینگ، مدیر رسانه‌های اجتماعی Later’s، می‌گوید: از سال گذشته که Reels را به کانال اینستاگرام خود معرفی کردیم، شاهد رشد ۲۸۰ درصدی مشارکت‌مان بودیم.

ریلز اینستاگرام چیست ؟

یک ویژگی جدید است که به تازگی به این برنامه محبوب اضافه شده است و کاربران می توانند محتوای ویدئویی کوتاه و جالبی ایجاد کرده و آن را به دنبال کنندگان خود ارسال کنند.
ریلز دارای ویژگی های گوناگونی است که می توان از آنها برای دو برابر شدن کیفیت و جذابیت محتوای ویدیویی استفاده کرد.

راههای افزایش بازدید ریلز چگونه است ؟

برای دیده شدن بیشتر ریلز اینستاگرام ، باید محتوای قانع کننده و جذابی ایجاد کنید ، پست را در یک فرایند معمولی ولی با نظم بگذارید و ریلز هایی را که در استوری های اینستاگرام به اشتراک بگذارید چون در بیشتر شدن بازدید اثر گذار است.

۱. لایک برای ریلز خریداری نکنید

یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازدید، رلیز اینستاگرام ، خرید لایک نیست بلکه بایستی شما بتوانید محتوای جذابی تولید کنید تا مخاطبنتان را جذب پیج اینستاگرام کنید.
اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی میزان دیده شدن ویدئو شما به نسبت تعامل کاربران بیننده را بررسی می کند نه به تعداد لایک ویدئو شما.
بنابراین سعی کنید ریلز خلاقانه و زیبایی ایجاد کنید تا زمانی که خرج می کنید برای شما مثمر ثمر باشد و شانس تبدیل بازدید کننده به فالور را داشته باشید.

۲.آهنگ های ترند را پیدا کنید

حتما با ویژگی های ریلز اینستاگرام آشنا هستید ، می دانید که یکی از این ویژگی های آن امکان افزودن صدا یا موسیقی پس زمینه به یک ویدیو است.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای افزایش بازید ریلز انجام بدهید این است که از صداها و موسیقی مرسوم و محبوب جدید استفاده کنید.

وقتی موسیقی خاصی در بین کاربران اینستاگرام محبوب شود و مخاطبان زیادی پیدا کند ، الگوریتم اینستاگرام به طور خودکار فیلم هایی را که از موسیقی استفاده می کنند به کاربران ارائه می دهد و آنها را در فید قرار می دهد استفاده از این موسیقی های محبوب همچنین شانس آنها را برای دیدن ویدیو شما افزایش می دهد.
برای یافتن موسیقی هایی که به تازگی محبوب و ترند هستن ، ریلز های سایر کاربران معروف را چک کنید و ببینید و بررسی کنید کدام ریلز با چه موسیقی بیشترین بازدید را خورده است .

۳.هشتگ های مرتبط را شناسایی کنید

آگاه باشید که این ویژگی به تازگی به برنامه ی اینستاگرام اضافه شده است و هنوز اطلاعات کافی در مورد آن وجود ندارد ، از هشتگ استفاده کردن راهی عالی و کاربردی است همچنین، برای افزایش بازدید ریلزتان و نمایش محتوای ایجاد شده توسط شما برای الگوریتم اینستاگرام هم موثر است.

هشتگ های اضافه شده به ریلز اینستاگرام تا حد زیاد و قابل توجهی نقش SEO (بهینه سازی موتور جستجو) در وب سایت ها را بازی می کند.
الگوریتم اینستاگرام هشتگ هایی را که استفاده کرده اید تجزیه و تحلیل می کند و طبق آن نتایج ویدیوی شما را به کاربران مرتبط توصیه می کند.
ایده آل ترین شیوه برای بیشتر شدن بازدید، خرید بازدید کننده کلاب هاوس و تشویق مخاطبان در این شبکه اجتماعی و تماشای محتوایی که در اینستاگرام به اشتراک می گذارید، می باشد.
از قرار دادن هشتگ های عمومی و کلی خودداری کنید.
تنها از هشتگ های موجود در اینستاگرام استفاده کنید که خودش پیشنهاد می کند و کاملاً با محتوای نسخه هایی که ایجاد می کنید ارتباط دارد.

۴. کپشن نویسی هوشمندانه

به تازگی اینستاگرام به کاربران اجازه داده است کلمات کلیدی را در تعدادی از کشورها جستجو کنند.
بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که اینستاگرام اولین گام ها را در جهت تبدیل آن به یک موتور جستجوی قدرتمند بردارد.
در تلاش باشید که برای ریلزهای خودتان ، کپشن های مناسبی بیابید و تا جایی که ممکن است از کلماتی استفاده کنید که به حوزه فعالیت ، تخصص یا حوزه مورد علاقه شما مربوط می شود.
واژه ها و عباراتی که مخاطبان این حوزه ها و زمینه ها بیشتر به دنبال آن هستند.
این راه حل خوب و کاربردی دیگری برای افزایش ترافیک در ریلز اینستاگرام است.
تا جایی که می توانید کپشن ها را از قبل اماده کنید و کلمات کلیدی و عبارات را به گونه ای اضافه کنید که کاملاً طبیعی به نظر برسد و بر کلیت متن تأثیر منفی نگذارد.

۵. چند ثانیه اول را جدی بگیرید.

ریلز های ساخته شده توسط شما در بین تعداد زیادی محتوای دیگر برای کاربران نمایش داده می شود و اگر نتوانید توجه مخاطبان را در چند ثانیه اول جلب کنید ، از دیدن ادامه ی ریلز شما صرف نظر می کنند.
برای ایجاد و ویرایش چند ثانیه اول ریلزتان وقت بگذارید و سعی کنید توجه بازدیدکنندگان را با استفاده از ویژگی های گوناگون آن مانند جلوه ها یا افزودن پیام متنی جلب کنید.
این نکته اساسی است که باید برای افزایش بازدید ریلز اینستاگرام در نظر بگیرید و هنگام ساخت ریلز از ان استفاده کنید .
برخی از کاربرانی که ریلز ایجاد می کنند با محتوای جالب خود از بازدید کننده ها می خواهند که به دیدن ریلزشان ادامه بدهند .

۶.پرسش و پاسخ را فراموش نکنید

روش بهتر دیگر این است که از کاربران در پایان ویدئویی که در حال دیدن آن هستند بخواهید اگر سوالی دارند بپرسند.

به این عمل فراخوان (CTA / call to action) می گویند و این شانس را افزایش می دهد که بازدیدکننده دوباره محتوای شما را ببیند و جذب محتوای شما شود.

همچنین، در ویدئوهای دیگر که بعد ها تولید می کنید ، به سوالات متداول کاربران پاسخ دهید و ارزش محتوا را برای آنها دو برابر کنید.

چند نکته کوتاه اما مهم برای افزایش ویو ریلز که بهتر است هنگام ایجاد محتوای ویدیویی این نکات و توصیه ها را در نظر بگیرید و استفاده کنید :

بهنر است ویدئوها سرگرم کننده و جذاب باشند که بتوانند بینندگان را خوشحال کنند و توجهشان را جلب کنند و یا آنها را به طرز جالبی غافلگیر کنند.
ریلز الهام بخش بسازید طوری که روندی را دنبال کند که دیگران بتوانند به راحتی به آنها ملحق شوند.
حتما به طور خلاقانه از ویژگیها و قابلیتهای مختلف ریلز اینستاگرام ، از جمله متن ، فیلترها و جلوه های مختلف استفاده کنید.
در موقع ضبط ویدئو تلفن همراه را به صورت عمودی نگه دارید .
یک فایل خلاق در یک بایگانی صوتی استفاده شده در اینستاگرام ، یا فایل های صوتی ضبط شده توسط کاربران را استفاده کنید.
علاوه براین ها، به سبک خودتاان ویدیو بسازید و از هیچ کس ایده نگیرید.
هرگز امتحان چیزهای جدید را فراموش نکنید، خودتان باشید و ببینید چه محتواهایی بهترین نتایج و بازخورد را برای شما به ارمغان می آورد.

دلایل کاهش تعداد بازدید ریلز اینستاگرام 

  1. گرفتن فیلم با وضوح و کیفیت نامطلوب و پایین
  2. حاشیه بندی فیلم
  3. ویدئوهایی که بیشتر تصاویر پر از متن هستند
  4. ضبط فیلم بدون رعایت پایان بندی و دستورالعمل های اینستاگرام

نتیجه گیری

ریلز اینستاگرام ویژگی ها و قابلیت های زیادی را در اختیار کاربران برای مدیریت پیچ اینستاگرام قرار می دهد و به همین دلیل در یکی دو سال اخیر بسیار محبوب شده است.
از آن به درستی و خلاقانه استفاده کنید و محتوای خوبی ایجاد کنید ، شانس دیده شدن خود را افزایش داده و دنبال کننده های بیشتری جذب کنید .
این امر می تواند برای کسانی که صاحب یک کسب و کار هستند و می خواهند برند تجاری آنها در بین کاربران اینستاگرام و مشتریان بالقوه برای استفاده از خدمات آنها یا خرید محصولات آنها محبوبیت بیشتری داشته باشد ، بسیار مفید می باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.