7 راهکار بازاریابی اینستاگرام برای کسب و کارهای کوچک

بازاریابی اینستاگرام کسب و کارهای کوچک یک چالش جدی پیش روی پیچ ها و بیزینس های نوپاست ،این هفت راهکار به بازاریابی اینستاگرام کسب وکارهای کوچک کمک میکند تا بتوانند با سرعت بیشتری در فضای اینستاگرام رشد کنند و نتایج قابل قبولی را تجربه کنند.

اینستاگرام مدتی است که یکی از بازیگران اصلی دنیای رسانه های اجتماعی است. بیش از ۶۵ میلیون کاربر فعال ماهانه، ۱۰ میلیارد عکس و اینستاگرام یکی از نمادین‌ترین لوگوهای موجود که  آن را به یک پلتفرم بازاریابی ضروری برای کسب‌وکارهای کوچک تبدیل کرده است اما البته اگر کسب و کارها بدانند چگونه از آن استفاده کنند.

همانطور که پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس به رشد خود ادامه می‌دهد، تأثیر آن بر عادت‌های خرید کاربرانش نیز افزایش می‌یابد. با در نظر گرفتن این موضوع، می توانید از اینستاگرام نه تنها به عنوان مکانی برای اشتراک گذاری عکس، بلکه برای جذب مشتریان جدید و بازاریابی اینترنتی نیز استفاده کنید.

برای کمک به موفقیت شما در اینستاگرام به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، ما بهترین تاکتیک ها و توصیه های موفق را جمع آوری کرده ایم که در اینجا هفت راه آزمایش شده و واقعی برای استفاده از شبکه اجتماعی به عنوان یک ابزار بازاریابی اینستاگرام برای کسب و کارهای کوچک آورده شده است.

۱. در کپشن های خود از ایموجی های جذاب استفاده کنید.

استفاده از ایموجی ها روشی موثر برای جذب فالوورهایتان است. آنها می گویند که یک عکس ارزش هزار کلمه دارد و هشتگ ها خنده دار و کمی متفاوت هستند. برای خلاقیت بیشتر سعی کنید از آنها با هم استفاده کنید.

ایموجی ها به ویژه در اینستاگرام موثر هستند، زیرا می توان از آنها برای شخصیت دادن به پیام های شما استفاده کرد. می‌توانید از شکلک‌های یکسانی برای مناسبت‌های مختلف استفاده کنید، یا هر بار که مطلب جدیدی ارسال می‌کنید، رنگ‌ها و سبک پیام را با هم مخلوط کنید.

۲. اصیل باشید

وقتی کپشن‌های شما را در اینستاگرام مشاهده می‌کند، هیچ‌کس نمی‌تواند در برابر فریب محتوای اصلی مقاومت کند. هزاران پست مشابه با پست شما وجود دارد، به این معنی که شما باید از بقیه متمایز باشید.

اطمینان حاصل کنید که زاویه یا دیدگاه منحصر به فردی دارید که دنبال کنندگان شما از آن استقبال می کنند. شما نمی خواهید به عنوان فردی دیده شوید که صرفاً آنچه را که در زندگی خود می گذرد، بدون افزودن ارزش یا هیچ تلاشی به اشتراک می گذارد. با وجود فالوورهای نامحدود اینستاگرام، افراد به راحتی می‌توانند کاربر خاصی را که دوست دارند پیدا کنند. اما اگر می‌خواهید پست شما مورد توجه قرار گیرد، مثل همه نباشید و چیزی به یاد ماندنی برای مخاطبان خود بسازید.

اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ بیگی

۳. از هشتگ ها خردمندانه استفاده کنید.

برای مدیرت پیج اینستاگرام و افزایش تعامل پست های اینستاگرام ، هنگامی که از هشتگ ها در پست اینستاگرامی خود استفاده می کنید، قبل از انجام این کار، حتماً عملکرد آنها را ببینید. ایده خوبی است که هشتگ های تخصصی متناسب با پیج خود را جستجو کنید و ببینید وقتی آن را در پست های خود قرار می دهید چه اتفاقی می افتد.

به هرحال هیچ تضمینی وجود ندارد که هشتگ های استفاده شده توسط شما مورد توجه قرار گیرند، اما تعداد زیادی از عوامل وجود دارد که در عملکرد آن موثر است. هشتگ‌های تخصصی در حوزه کاری شما وجود دارند که مردم همیشه از آنها استفاده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر زمانی که گهگاه از آنها استفاده می‌شوند عملکرد بهتری دارند.

هشتگ هایی که بهترین عملکرد را دارند حدود هشت تا ده کاراکتر طول دارند و باید مطمئن شوید که هشتگ های شما به راحتی برای مردم قابل خواندن هستند. همچنین باید از ترکیبی از هشتگ ها استفاده کنید و فقط روی یکی دو مورد تمرکز نکنید.

۴. فراتر از اینستاگرام بروید

اگر می‌خواهید فالوورهای اینستاگرام بیشتری داشته باشید، مطمئن شوید که از فرصت‌های دیگری که در اختیار دارید استفاده می‌کنید. برای مثال، می توانید سعی کنید حساب خود را از طریق تبلیغات فیس بوک یا در توییتر تبلیغ کنید. این سایت‌ها به کاربران خود اجازه می‌دهند تا صفحات یا محصولات خود را تبلیغ کنند یا در زمان طراحی سایت خود قسمتی برای ارتباط صفحه اینستاگرامتان تعبیه کنید ، بنابراین در صورتی که با اهداف شما برای رشد مطابقت دارد، از این ویژگی استفاده کنید.

۵. به طور منظم پست گذاری کنید.

پست گذاری به صورت منظم همیشه یک عادت خوب است که با پیشرفت در اینستاگرام میشود، اما می خواهید مطمئن شوید که آنچه پست می کنید جذاب است. این فرصتی است برای نشان دادن شخصیت برند خود و ارتباط با فالوورها در سطح شخصی تر، پس آن را با ارسال محتوای بد هدر ندهید! بسیاری از برندها از استوری های اینستاگرام به عنوان راه دیگری برای تازه نگه داشتن مطالب خود استفاده می کنند. آن‌ها این کار را با ایجاد کلیپ‌های کوتاهی انجام می‌دهند که دیدن آن برای بینندگان آسان است و به گونه ای از این تکنیک استفاده میکنند که با تصویر برند آنها مطابقت داشته باشد. این راهکار قطعا روشی کارآمد است که ارزش امتحان کردن را دارد!

۶. چیدمان جذاب داشته باشید.

اگر چیدمان صفحه اینستاگرام را به خوبی طراحی کرده اید ، منطقی است که بازخورد و جذب بالایی داشته باشید. چیدمان صفحه درواقع اولین تصاویری خواهند بود که دنبال‌کنندگان جدید می‌بینند، بنابراین مطمئن شوید که به اندازه کافی جالب و جذاب هستند تا مردم بخواهند به دنبال کردن پیج شما ادامه دهند. اگر از یک دستگاه تلفن همراه استفاده می کنید، این امر به ویژه مهم است، زیرا شما فقط یک منطقه کوچک برای جلب توجه آنها دارید.

۷. بهترین زمان را برای ارسال پست انتخاب کنید.

هنوز هم برخی از پیج ها وجود دارند که نمی‌دانند: اینستاگرام اکنون یک فید مبتنی بر الگوریتم است. این بدان معنی است که از ترتیب زمانی پست ها پیروی نمی کند. این یک تغییر بزرگ برای کسانی است که عمدتاً از آن به عنوان ابزاری برای تنظیم محتوا استفاده می‌کنند و ناگهان متوجه می‌شوند که وقتی پست‌هایشان مستقیماً توسط دنبال کنندگان در تعامل نبوده یا فعالانه لایک نمی‌شوند، دیده شدن پست های آن ها صفر می شود که در فروش بیشتر محصولات و خدمات و همینطور در بازدهی بازاریابی اینستاگرامی آنها تاثیر بسزایی خواهد داشت.
با تنظیم زمان ارسال خود و یافتن اینکه کدام زمان برای افزایش تعامل کاربران پیج شما بهترین است، از الگوریتم هوشمند اینستاگرام به نفع خود استفاده کنید. در حالی که هیچ فرمول جادویی برای این کار وجود ندارد، می توانید آن را بر اساس موارد زیر برنامه ریزی کنید:

چقدر برای حساب کاربری خود وقت می گذارید؟

اگر کمتر از یک ساعت در روز را صرف آن می کنید، ساعات اولیه صبح را در نظر بگیرید. دلیل این امر این است که افراد بیشتری در آن ساعات آنلاین هستند، بنابراین پست‌های این زمان جزو اولین پست‌هایی است که می‌بینند.

بیشتر مخاطبان شما کجا زندگی می کنند؟

محل زندگی مخاطبان شما بسیار مهم است زیرا  در مورد میزان زمانی که مردم از گوشی های هوشمند خود در آن مکان ها استفاده می کنند بسیار متفاوت هستند.

برای جلوگیری از هر گونه ناامیدی و اطمینان از اینکه محتوای شما به اندازه ای که شایسته است دیده می شود، زمان پست های خود را بر اساس فعال بودن کاربران خود زمان بندی کنید.

نتیجه گیری بازاریابی اینستاگرام برای کسب و کارهای کوچک

کسب و کارهای کوچک برای دریافت نتایج بهتر و اثرگذارتر بایستی حتما صبور باشند و دست از تلاش نکشند شاید مسیر سخت به نظر برسد اما آینده بسیار روشنی انتظار شما را می کشد انجام منظم فعالیت های ذکر شده و افزایش دانش مخصوصا در حوزه اینستاگرام مارکتینگ تاثیر بسزایی در رشد کسب و کار شما در فضای اینستاگرام خواهد داشت و داشتن یک استراتژی مفید برای بازاریابی اینستاگرام قطعا آینده روشنی را برای پیج شما رقم خواهد زد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.