نکات مهم برای طراحی حرفه ای لوگو

ویترین جذاب، زیبا و حرفه ای برای هر برند لوگوی برند می باشد و همچنین طراحی حرفه ای لوگو یکی از اولین و مهمترین مراحل در  طراحی وب سایت است. طراحی هویت بصری نقش اساسی در برندسازی بهتر کسب و کار شما ایفا می کند.

وقتی یک لوگوی مناسب با توجه به یک محصول منحصر به فرد نمایش داده شود و برای مدت زمان قابل توجهی در دسترس باشد ، در نهایت می تواند به عنوان یک دارایی گران قیمت برای هر شرکتی تبدیل شود. لوگوهایی مانند نایک ، مک دونالد ، ستاره سه نقطه مرسدس و … نمونه های قابل توجهی از این نوع لوگو هستند. حال سوال این است که به غیر از شخصیت جامع ، چگونه می توان به لوگو بهترین شانس برای دستیابی به چنین وضعیتی را داد؟ هر پروژه موفق لوگوی جهانی دارای ویژگی هایی است.

عواملی که باعث حرفه ای تر شدن طراحی لوگو می شود:

۱. اصول اولیه را مورد توجه قرار دهید

ایجاد جذابیت قسمت مهمی در زندگی طراحان است که باعث میشود طراح با هر پروژه جدید چیزهای جدیدتر یاد بگیرید.

هر مشتری حتی در یک حرفه مشابه، متفاوت است و افراد کارهای گوناگون را به روش های متفاوت انجام می دهند پس اصول اولیه طراحی لوگو متفاوت بودن از طرح ذهنی رقباست .

۲. با طرح خود مثل یک گنج رفتار کنید

 ثبت ایده های مختلف طراحی در ذهن ما باسرعت تر از هر دستگاه دیجیتالی است. پس اگر شب ها با ایده ای از خواب بیدار می شوید ، قلم و کاغذ بهترین راه برای به خاطر سپردن این طرح هستند. چیدمان ، اعمال اشکال را نیز آسان می کند.

همیشه زمان برای طراحی دیجیتال وجود دارد ، اما هنگامی که ایده ای رابه دست آوردید ، باید آن را دستی طراحی کرده و سپس دیجیتالی طرح را اجرا کنید.

۳.سیاه و سفیدکار کردن

عدم استفاده از رنگ تا آخر کار به شما کمک می کند تا بر مبانی ایده تمرکز کرده و تغییرات را به راحتی انجام دهید.

حتی با بهترین رنگ ها یک ایده ایی که قویی نیست نجات پیدا نمیکند. اگر در حال تصور یک لوگوی معروف در سر خود هستید ، تصویری که به ذهن شما می رسد یک تصویر بی رنگ است.

خطوط ، اشکال، ایده هایی هستند که یک طرح خوب را تشکیل می دهند ، خواه یک سیب گاز گرفته باشد ، سه نوار موازی ، یا چهار حلقه به هم پیوسته یا هر چیز دیگر.

۴. اصول رعایت رنگ و طرح را حفظ کنید

لوگو بایدمرتبط با ایده ها و فعالیتهایی که ارائه می دهد باشد. مثل ، فونت زیبا بیشتر برای یک رستوران مناسب است تا مهد کودک. استفاده از رنگ صورتی و زرد نئونی به شما در انتقال پیام خود به مردان بازنشسته کمک نمی کند.

مسلما کاربرد هرلوگو برای صنعت را میدانید، و اینها واضح است.

بااین حال،بهتر است کمی عمیق تر به مسئله نگاه کنید، اگر دلیل شما پشت طراحی ویژه ایی قوی تر باشد ، فروش ایده به مشتری راحت تر خواهد بود.

عمولا این موضوع پرچالش ترین قسمت پروژه است. طراحان نه تنها به طراحی بلکه باید در مورد فروش طرح خود نیز فکر کنند.

۵.در یاد مخاطب بماند

سادگی همیشه به شناخت بهتر کمک می کند ، به ویژه هنگامی که بسیاری از برندها در دنیا برای جلب توجه مخاطبان رقابت می کنند. شما می خواهید این امکان را برای بینندگان و مخاطبان قرار دهید که فقط بعد از یک نگاه ساده ، یک لوگو و نشان را به خاطر بسپارند ، که در طراحی شلوغ و پر جزئیات امکان پذیر نیست. لوگوی تجاری باید تمرکز بر معنا داشته باشد ، و دارای یک داستان باشد و سادگی بیشتری داشته باشد. زیرا این لوگو باید از یک نماد و سایت برداشته شود تا ذکر شدن لوگو در ساختمان ، افتتاحیه ها و طیف گسترده ای از برنامه های دیگر استفاده شود.

۶.سعی کنید در سبک طراحی متفاوت باشید

وقتی رقبای مشتری های شما همه از سبک طراحی ویژه با همان رنگ و نماد که در سمت چپ اسم تجاری قرار دارد استفاده می کنند ، باید کاری که انجام دهید که طراحی شما متفاوت تر باشد. این برای شما فرصتی عالی را فراهم میکند تا بین مشتریان خود تمایز قائل شوید. ولی به یاد بسپارید که داشتن لوگوهای مشابه در بازار به معنی اینکه کارشما راحت میشود نمی باشد، زیرا امکان دارد مدت زیادی طول بکشد تا مشتری این تفاوت را بپذیرد که با دیگران فرق داشته باشد. با ارائه ایده های خود مشتری مورد نظر خود را جذب کنید.

۷. بهترین مدل هویتی را انتخاب کنید

هیچ وقت یک لوگو را در پس زمینه وب سایت یا کارت ویزیت  مشاهده نمی کنید. به همین دلیل است که نمونه ای که به مشتری نشان میدهید باید طیف وسیعی از زمینه های گوناگون را پوشش دهد تا مشخص شود که لوگو در صورت دیده شدن توسط مشتریان چقدر میتواند جذاب باشد. برای طراحی حرفه ای لوگو  باید به زمان عقب تر بازگردید ، تصویر بزرگتر را مورد بررسی قرار دهید وبه مواردی از این دست نگاه کنید تا متوجه شوید کجا هستید و چه چیزی در اطراف شما وجود دارد.

۸. بیش از اندازه دقیق نباشید

لوگو نیازی به نشان دادن کار شرکت ندارد. در حقیقت ، این کار را نکنید مناسب تر است، چون هرچقدر لوگو انتزاعی تر باشد ، دوام آن در ذهن مشتری طولانی تر می شود. لوگو ممکن است بخواهد تاریخچه یک کارخانه یا نشان یک تجارت خانوادگی را نشان دهد ، اما یک لوگو نباید نشان دهد که شما در حال انجام چه کاری هستید. ، لوگو نشان دهنده این است که شما کی هستید. معنای لوگو در نظر مردم پس از آشنایی با آن نمایان می شود. یا زمانی که بین آنها و کاری که شرکت انجام می دهد و شکل لوگو و رنگ آن ارتباط برقرار شود.

۹. معمولا به نماد خاصی نیاز ندارید

اگر یک کسب و کار دارای نام منحصر به فردی است ، مانند پریل و گوگل و غیره. میتوانید از عبارت و اسامی بیشتر استفاده کنید که به  عنوان عنصر طراحی ثانویه شناخته میشود ، مانند کلمه اول ، نماد دوم و…

۱۰. باعث شادی و لبخند مردم شوید

تزریق کمی طنز برای خلق یک لوگو نه تنها می تواند کار را جالب تر کند ، بلکه در جذب مشتری نیز بسیار اثر گذار است. البته این راهکار برای هر حرفه ای مناسب نیست ، مانند تولید کنندگان اسلحه یا شرکت های دخانیات. این روزها بخش های اقتصادی مملو از لوگوهای دست و پا گیر و استریل است. یکی از راه های جذب مشتری افزودن طنز به لوگو است.

۱۱. رقبا را بیشتر بشناسید

برای طراحی حرفه ای لوگو ابتدا مطمئن شوید که درباره بازار هدف خود کامل اطلاعات به دست آوردید. مشتری قبل از شروع کار باید اطلاعاتی در مورد رقبا در اختیار شما قرار دهد. همه لوگوهای رقبای مشتری خود را مقایسه کنید. این تحقیق همچنین ممکن است از طریق انجمن های بصری یا قراردادهای تجاری انجام شود که به شما در طراحی لوگوی مناسب کمک می کند.

۱۲.سوال های درستی بپرسید

امروزه استراتژی در حال تبدیل شدن به قسمت مهمی از فرایند برند تجاری است. این بدان معناست که در عمل ، پرسیدن سوالات مناسب از مشتری می تواند به شما در انجام بهترین طراحی کمک بسیاری کند.

۱۳. در حین انجام پروژه انعطاف پذیر باشید

هنگامی که یک استراتژی دارید ، لازم نیست همه کارها را به یکباره به بهترین شکل انجام دهید. شما باید از خود بپرسید که چگونه این کار را باید انجام دهم که جو خاکستری بین استراتژی و طراحی را نشان  دهد.

۱۴. فونت طراحی خود را با دقت انتخاب کنید

انتخابی ک فونت خوب مناسب برای پروژه طراحی حرفه ای لوگو ، بسیار مهم  است.علل خصوص، اگر در طراحی لوگوی خود نیاز به حسی شیک یا مجلل یا سنتی و حرفه ای دارید. بهتراست، زمان بیشتری را برای انتخاب فونت مناسب بگذارید.

۱۵. به جنبه های دیگر لوگو توجه کنید

اگر ازیک نوع فونت لوگوی موجود که رایج است استفاده می کنید ، بهتر است، روی جنبه های دیگر لوگو برای شناسایی طرح خود مانند رنگ ، پیام ، تصویر و غیره کار کنید و در نتیجه هویت نام تجاری را بیشتر کنید.

۱۷. به طرح مصور و سفارشی توجه کنید

گاهی اوقات ممکن است یک نوع فونت رایج برای شما کار نکند و دست خط چاپی با دست خط واقعی می تواند بهتر در لوگو مورد استفاده قرار بگیرد.

نمادین ترین نمونه این امر ، که طی صد سال تکامل یافته است ، می تواند کوکاکولا باشد. در مقابل رقیب سرسخت خودپپسی ، که در این مدت هفت بار فونت خود را تغییر داده و اگر کوکاکولا مانند پپسی فونت خود را تغییر می داد ، دیگر پیشرو بازار در صنعت خود نمیشد.

۱۸. تایپ انحصاری خود را داشته باشید

اگر مشتری شما توان مالی آن را دارد ، حتما با یک آژانس طراحی فونت کار کنید. به این ترتیب می توانید یک برند کاملا منحصر به فرد با هویت به خصوصی طراحی کنید و تمام اجزای برند تجاری را پشت سر بگذارید و در جایگاه خاصی قرار بگیرید.

۱۹. به اصول اولیه بازگردید

برخی از قوانین طلایی وجود دارد که در بهترین نمونه های طراحی حرفه ای لوگو رعایت می شود. اولین و شاید اصلی ترین قانون سادگی است. به ایده خود فکر کنید ، اما آن را بیش از حد پیچیده نکنید و طرح خود را محدود به این مفهوم نکنید.

طراحی شما باید به راحتی قابل تشخیص و سازگار باشد. این موضوع را درنظر بگیرید که آیا لوگوی موردنظر شما ، اگر در پاورقی یک وب سایت کوچک استفاده شود ، به اندازه کار روی نمای ساختمان اثر گذاراست؟

۲۰.به روانشناسی تصویر توجه کنید

کلیشه های بصری ویدئویی وجود دارد که هر طراح لوگو می تواند از آنها استفاده کند. تا حد امکان از عوامل بصری رایج و ممنوع خودداری کنید.

۲۱. از شبکه ها و ساختارهای پشتیبانی استفاده کنید

بیشتر آژانس های طراحی حرفه ای لوگو ، کتاب های خود را به صورت عمومی ارائه میدهند یا در بسترهای آنلاین تبلیغ می کنند ، که در این مکان ها میتوانید برای طرح های خود ایده یا کمک بگیرید.

۲۲.به چرخه رنگ توجه کنید

اساس نظریه چرخه رنگ یک ابزار اساسی برای ترکیب رنگها به روشهای مختلف دارد که اولین بار توسط سر آیزاک نیوتن در سال ۱۶۶۶ نقاشی شد. معروف ترین نسخه شامل ۱۲ رنگ بر اساس مدل BYB است.
رنگهای اصلی در اینجا قرمز ، زرد و آبی هستند و سه رنگ ثانویه سبز ، نارنجی و بنفش هستند که با ترکیب دو رنگ اصلی درست می شوند. در نهایت ، سه رنگ سوم با ترکیبی از رنگهای اصلی و فرعی ساخته می شوند.

اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ بیگی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.