نکات مهم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

با در نظر گرفتن موارد گوناگونی که در موفقیت یک فروشگاه اینترنتی یا وب سایت فروشگاه اینترنتی نقش دارد ، در این مقاله میخواهیم به این سوال که آیا یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا نه بپردازیم.

بی شک برای شما این سوال پیش آمده است که آیا طراحی فروشگاه اینترنتی راه درست ، صحیحی و سودمند است؟ یا خیر ؟ بیشتر مواقع، وقتی پیشرفت و موفقیت فروشگاه های آنلاین را می بینیم ، به این فکر فرو میرویم که آیا می توانیم با ایجاد یک فروشگاه آنلاین یک شبه به همان موفقیت دست پیدا کنیم .

قصداین مقاله این است که هر آنچه را که باید برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی بدانید تا با اگاهی کامل وارد این کار شوید ، ارائه دهد.
در دنیای امروز و با توجه به گرفتاری بی حد مردم و نقش مهمی که فضای مجازی در جنبه های مختلف زندگی ایفا کرده است ، گرایش کاربران به خرید آنلاین افزایش یافته و همین امر تجارت شما را برای ورود به دنیای آنلاین بیشتر از قبل افزایش می دهد.

بهتر است قبل از ایجاد یک فروشگاه انلاین و اینترنتی ، کار خود را به درستی برنامه ریزی کنیم ، مطمئناً می توانیم آینده خوب و موفقی را برای تجارت خود رقم بزنیم.

نکاتی که در مورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید به آن توجه کنید

۱.در قدم اول برای راه اندای فروشگاه اینترنتی نوع کار خود را معین کنید

آگاهی از مزایا و معایب محصولاتی که قصد فروش آنها را دارید و قیمت مناسب و اصولی و ارائه تخفیف به مشتری برای تشویق و ترغیب او به خرید آنلاین و محصول شما ،با مشاوره و آگاهی از روش های رقابتی و برای جذب مشتریان است و این کار محصول شما را متفاوت تر از محصولات مشابه جلوه میدهد.

۲.حتما کار خود را مرحله بندی کنید

اگر یک فروشگاه موفق می خواهید ، باید به تدریج کار خود را با توجه به بودجه ای که برای آن تعیین کرده اید مرحله بندی کنید . داشتن یک فروشگاه اینترنتی با تمام ویژگی ها اما بدون برنامه ریزی و مشاوره تبلیغاتی و در نظر گرفتن هزینه های تبلیغاتی موفقیت آمیز نخواهد بود.

بنابراین از یک فروشگاه آنلاین مبتدی شروع کنید و مرحله به مرحله داشته ها و ابزار های لازم و متناسب با کارتان را به آن اضافه کنید.

۳.اساسی ترین مساله برای دیده شدن کسب و کارتان را بشناسید

پس از طراحی وب سایت مهمترین نکته این است که در جستجوی گوگل در صفحه اصلی ظاهر شوید. اما باید به خاطر داشته باشید که هیچ وب سایتی نمی تواند در ابتدا پس از طراحی یک وب سایت حتی حرفه ای در صفحه اول گوگل قرار بگیرد و رقابت بین سایت ها بسیار سخت و زیاد است. شما برای دیده شدن در مرورگر گوگل نیاز به سئو سایت دارید که حدود ۶ ماه طول زمان شما رو میگیرد.

۴. دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و بانکی برای فروشگاه اینترنتی لازم است

یکی از عوامل مهم توسعه تـجارت الکترونیکی، ایـجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می بـاشد. پس یکی از مهمترین موارد در ایجاد یک فروشگاه اینترنتی داشتن نماد اعتماد و درگاه بانکی است که می توانید پس از طراحی وب سایت ریسپانسیو به آن دسترسی پیدا کنید.

اما قبل از گرفتن این نماد را بسته به نوع فعالیتان اطلاعات کامل در زمینه کسب کنید تا ببینید آیا نیاز به دریافت این مجوز دارید یا خیر . داشتن نماد اعتماد الکترونیکی ، علاوه بر شناسایی و تأیید سایت ، به شما در ایجاد یک پرتال بانکی مستقیم کمک می کند.

به هر حال اگر قادر نیستید که این نماد اعتماد را دریافت کنید ، از پورتال رابط بانکی (با پرداخت هر تراکنش) استفاده کنید.

۵.روش و شیوه ی ارسال محصولتان

از ابتدا چگونگی ارسال محصول خود رابه طور دقیق مشخص کنید. همچنین شما می توانیداز همان ابتدای کار پرداخت در محل هم داشته باشید (برای این سرویس می‌توانید از رابط های پستی استفاده کنید یا به طور مستقیم با پست این سرویس را برای فروشگاه اینترنتی خود راه‌اندازی کنید.) بنابراین قبل از طراحی وب سایتتان ، باید تمامی جوانب اعم از مثبت و منفی ، زمان لازم برای انجام کار را در نظر بگیرید.

در آخر باید توجه داشته باشید ، برای رقابت در این بازار و ورود به دنیای انلاین قطعا صرف زمان و هزینه برای موفقیت کسب و کار شما الزامی است .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.